• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Зеленський підписав закон щодо підтримки українських авіакомпаній

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо підтримки українських авіакомпаній під час переходу до використання літаків вітчизняного виробництва, який Верховна Рада ухвалила 1 червня 2021 року

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ОПУ, передає "ДС".

Закон "Про внесення зміни до розділу ХХI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо продовження надання українським авіакомпаніям перехідного періоду для використання літаків вітчизняного виробництва" № 1492-ІХ сприятиме підтримці українських авіакомпаній у період переходу до використання літаків вітчизняного виробництва. Він продовжує до кінця 2024 року можливість експлуатації в Україні в режимі тимчасового ввезення з умовним звільненням від митних платежів літаків, ввезених українськими авіакомпаніями за оперативним лізингом.

"У такому режимі на митну територію України можуть ввозитися літаки з масою порожнього обладнаного апарата понад 10 тис. кг, але не більше 30 тис. кг та максимальною пасажиромісткістю від 44 до 110 місць. При цьому, відповідно до закону, уряд має врахувати в проєкті державного бюджету України на 2022 рік фінансування заходів Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості, зокрема щодо відновлення повномасштабного серійного виробництва цивільних літаків в Україні, освоєння виробництва вертольотів, створення умов для збереження частки ринку авіаперевезень для вітчизняних виробників", — ідеться в повідомленні.

Для забезпечення виконання поставлених завдань Зеленський звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з відповідним листом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua