• USD 39.2
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Зеленський підписав "педофільський" закон

Реклама на dsnews.ua
Президент Володимир Зеленський підписав законопроект №0887 (№6607 - у ВР 8 скликання) про реєстр педофілів

Про це свідчить інформація в картці законопроекту на сайті Верховної Ради, інформує "ДС".

"13 січня повернуто з підписом від президента", - зазначено на сайті парламенту.

Згідно із законом, Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої (реєстр) - автоматизована електронна база даних, створена для забезпечення збору, зберігання, захисту, обліку, пошуку, узагальнення даних про осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітнього, в тому числі осіб, судимість яких за такі злочини знята або погашена у встановленому законом порядку. Його власником є Міністерство юстиції України.

До реєстру вносяться відомості щодо прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місце проживання або перебування, злочину, за який він був засуджений, виду кримінального покарання, до нього був застосований, інформацію про фактично відбутого нею покарання, а також про порушення правил адміністративного нагляду.

Інформація про особу вноситься до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. У разі якщо особа вчинила злочин проти статевої свободи та статевої недоторканності неповнолітнього до створення реєстру, інформація про таку особу вноситься до реєстру на підставі ухвали суду за місцем проживання особи або місцем відбування ним покарання за клопотанням прокурора.

Визначено, що користувачами реєстру є керівники прокуратур і органів попереднього розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи Національної поліції і Державного бюро розслідувань.

Також закон визначає, хто має право на отримання інформації про факт перебування конкретної особи в реєстрі.

В редакції закону до першого читання також передбачалося введення хімічної кастрації педофілів, проте з їх згоди. До другого читання цю норму прибрали з документа.

    Реклама на dsnews.ua