• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський підписав указ про залучення білоруських IT-фахівців для розвитку інвестиційного потенціалу України

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав указ № 420/2020 "Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь"

Відповідний указ опублікований на сайті президента, передає "ДС".

Згідно з указом, уряд повинен продовжити до 180 днів на рік термін тимчасового перебування в Україні громадян Білорусі. Це стосується підприємців, висококваліфікованих фахівців, зокрема фахівців в сфері інформаційних технологій і інновацій, імміграція яких відповідає інтересам України, і членів їх сімей.

Також уряд має намір впровадити пілотний проект по спрощеному оформленню дозволів на проживання для цих категорій білорусів. При цьому необхідно передбачити можливість скорочення до трьох днів термінів для отримання таких документів без необхідності додаткового виїзду за межі української території.

Згідно з указом, вимагає вдосконалення процедура реєстрації білоруських IT-фахівців як фізосіб-підприємців — платників єдиного податку.

Також потрібно визнати документи, видані компетентними органами Білорусі, які необхідні для здійснення трудової діяльності в Україні.

Крім того, уряд має забезпечити безперебійне функціонування єдиного інформаційного порталу і телефонів гарячої лінії для надання консультацій громадянам Білорусі, які іммігрують в Україну.

"Документ сприятиме розвитку інвестиційного потенціалу України та залученню висококваліфікованих IT-фахівців та інноваторів", — йдеться в повідомленні.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

    Реклама на dsnews.ua