• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Зеленський похвалив українських військових і розповів, чому навчила війна на Донбасі (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Під час робочої поїздки в Миколаївську і Херсонську області президент України Володимир Зеленський спостерігав за ходом стратегічних командно-штабних навчань "Об'єднані зусилля — 2020"

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента, передає "ДС".

Це — перші навчання подібного рівня, які Україна проводить в статусі члена Програми розширених можливостей НАТО, і черговий крок до набуття взаємосумісності української армії зі збройними силами країн — членів Альянсу. Одна з головних завдань навчань — демонстрація готовності України дати відсіч збройній агресії самостійно і з використанням механізмів міжнародної підтримки, а також здатності протистояти іншим загрозам. Навчання також сприятимуть визначенню подальших напрямів розвитку системи управління ЗСУ.

"Це ще один сигнал потужної міжнародної підтримки України в захисті своєї територіальної цілісності і безпеки в Європі. Наш бойовий досвід стає частиною навчально-бойових програм, які високо цінуються у всьому світі. Свідченням цього є участь у навчаннях представників наших держав-партнерів", — зазначив президент в Міжвідомчому центрі підготовки військових частин і підрозділів "Широкий лан", коли спостерігав за тактичними діями під час бригадних навчань 72-й ОМБр.

Президент Укрїни Володимир Зеленський під час військових навчань
Президент Укрїни Володимир Зеленський під час військових навчань

Як доповів командувач військами оперативного командування "Північ" Валерій Залужний, підрозділи відпрацьовували штурм населених пунктів, наступ з ходу на непідготовлену оборону, атаку на передній край противника, бій за оволодіння ротними опорними пунктами на першій позиції, застосування тактичного повітряного десанту.

У Херсонській області, поблизу села Львове, президент України разом з послами країн — учасниць навчань, зокрема з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Ларисою Галадзою і тимчасовим повіреним у справах Великобританії в Україні Ніколасом Гарроксом спостерігали за ходом тактичних навчань 3-й батальйонної тактичної групи 80-ї окремої десантно-штурмової бригади десантно-штурмових військ ЗС України та РТГр 16-ї десантно-штурмової бригади ЗС Великобританії. Зокрема, відпрацьовувалися захоплення плацдарму, форсування на всіх видах десантно-переправи і подолання понтонного моста.

В районі Кінбурнської коси біля села Виноградне був відпрацьований елемент управління зосередженим вогневим ударом. Як поінформував президента командувач військами оперативного командування "Південь" Ігор Палагнюк, ураження здійснювалося з РСЗВ "Вільха", "Ураган" по об'єктах в глибині оборони противника. Також відпрацьовувалося застосування ударного БПАК Bayraktar.

Після цього в порту Скадовська пройшли тактичні навчання 124-ї окремої бригади територіальної оборони. Зокрема, відпрацьовувалася оборона морського порту, узбережжя і відбиття диверсійно-розвідувальних сил противника. Бригада була створена в Херсонській області у вересні 2018 року. Її завдання — охорона і оборона важливих об'єктів, контрдиверсійні і інша діяльність в разі повномасштабної агресії. Херсонщина є пілотною областю для реалізації проєкту з організації територіальної оборони. У навчаннях українська бригада використовує досвід Союзу оборони Естонії — Кайтселійт.

Президент позитивно оцінив навчання і привітав з проведеними випробуваннями. "Задоволений, як і всі українці, нашою армією і вдячний кожному, хто захищає наш суверенітет і територіальну цілісність. Вважаю, що ці навчання дуже важливі, тому що це не просто якесь тренування, а навчання, максимально наближені до реальності, до війни. Знаю, що і британці, і інші партнери з Альянсу, які залучені до цих навчань, бачать, що війна на сході країни багато чому нас навчила, наші військові працюють на найвищому рівні", — розповів глава держави.

Під час навчань було відпрацьовано будівництво мостів і понтонів, переправлення техніки через річку і т. п.

Володимир Зеленський зазначив підготовку українських військових і техніків. А вітчизняні зразки озброєння і військової техніки в процесі випробувань довели свою конкурентоспроможність на світовому ринку.

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак подякував за сприяння в наданні Україні статусу члена Програми розширених можливостей НАТО і зазначив участь військ держав — членів Альянсу в навчаннях "Об'єднані зусилля — 2020".

"Сьогодні наша співпраця наповнена практичним змістом. Вперше в історії України стратегічні командно-штабні навчання "Об'єднані зусилля — 2020" проходять за стандартами НАТО, адже органи військового управління переведені на J-структуру. Участь країн-партнерів в навчаннях є потужним сигналом солідарності", — зазначив Головнокомандувач ЗСУ.

Стратегічні командно-штабні навчання "Об'єднані зусилля — 2020" проводяться з 22 по 25 вересня.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив про важливість боротьби з пропагандою і дезінформацією, а в Києві можна розмістити штаб-квартиру міжнародного офісу по протидії інформаційним фейкам.

    Реклама на dsnews.ua