• USD 36.4
  • EUR 39.8
  • GBP 45.9
Спецпроєкти

Зеленський попередив владу Білорусі про "гіркі наслідки" насильства проти протестувальників

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський закликав владу Білорусі максимально дотримуватися загальновизнаних у цивілізованому світі демократичних стандартів. Водночас він констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей

Про це йдеться у заяві глави держави, яка оприлюднена на його сторінці в Facebook, інформує "ДС".

"Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто. Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів. А, як відомо, будь-яка легітимність виникає виключно із суспільної довіри. Виключно з довіри. Сумніви ж у таких масштабах – це пряма дорога до насильства, до конфлікту, до суспільного протесту, що наростає. Що ми зараз, на превеликий жаль, і спостерігаємо.

Безумовно, ми закликаємо наших сусідів до максимальної толерантності, терпимості та відмови від вуличного насильства. Закликаємо до максимально відкритого, нехай і складного, діалогу. Тому що лише широкий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації й чесно обговорити подальші кроки та формати громадської взаємодії. Тільки взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни та забезпечити її подальший рух до свободи та демократії. В іншому разі ескалація насильства наростатиме, а це загрожує надзвичайно гіркими наслідками. На мій погляд, зараз у такому діалозі мають бути зацікавлені обидві сторони – і уряд, і суспільство, що протестує", — йдеться у заяві Зеленського.

Він підкреслив, що Білорусь у своїх діях повинна "максимально дотримуватися загальновизнаних у цивілізованому світі демократичних стандартів і намагатися забезпечити власному народу його права та свободи у повному обсязі".

"Тільки так можна зберегти надію на вихід з кризи", — зазначив президент.

"Україна і я особисто вкрай зацікавлені в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною і демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами. Білорусь – наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі", — резюмував Володимир Зеленський.

Пост Володимира Зеленського про ситуацію в Беларусі
Пост Володимира Зеленського про ситуацію в Беларусі

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосував приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли десятки тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів.

    Реклама на dsnews.ua