• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

Зеленський повідомив канцлеру Австрії Курцу про ситуацію на Донбасі

Президент України Володимир Зеленський 2 червня провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Республіки Австрія Себастіаном Курцом

president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила пресслужба глави держави, інформує "ДС".

Як зазначається, співрозмовники висловили задоволення високою динамікою двостороннього діалогу та результативною співпрацею в багатьох сферах.

"Володимир Зеленський детально поінформував Себастіана Курца про актуальну безпекову ситуацію на сході України та в тимчасово окупованому Криму, передусім у контексті нещодавньої ескалації вздовж кордонів України та тривалої мілітаризації півострова. У цьому зв’язку глава держави відзначив важливість солідарності міжнародної спільноти з Україною та подякував Федеральному канцлеру Австрії за тверду позицію Відня щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності нашої держави", — йдеться у повідомленні.

Сторони детально обговорили перебіг виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту президента України до Австрії у вересні минулого року. Було позитивно відзначено пожвавлення показників двосторонньої торговельно-економічної співпраці попри наявні епідемічні обмеження.

Крім того, співрозмовники обговорили реалізацію низки інвестиційних проєктів, кроки обох держав у контексті протидії поширенню COVID-19, забезпечення щеплення громадян якісною вакциною, а також "приділили увагу пріоритетним завданням діалогу Україна – ЄС".

Президент України докладно ознайомив Себастіана Курца з ініціативою "Кримська платформа" і запросив його здійснити найближчим часом офіційний візит до України.

Федеральний канцлер зі свого боку підтримав євроінтеграційні прагнення нашої держави.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua