• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський запропонував Раді спростити отримання українського громадянства

Реклама на dsnews.ua
Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проект закону "Про внесення змін у деякі закони щодо питань громадянства"

Про це сьогодні повідомила прес-служба глави держави держави, передає "ДС".

Проект закону передбачає звільнення певних категорій осіб від обов'язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України за умови складання ними присяги громадянина України.

Документ пропонує звільняти від обов'язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України людей, які проходять (проходили) військову службу за контрактом у ЗСУ, допомагали у забезпеченні національної безпеки та оборони, за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.

Також передбачається звільнення від обов'язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство осіб, які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта і піддалися в своїй країні переслідувань, за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.

Проект закону пропонує розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням; скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства; переглянути підстави для втрати громадянства України; уточнити підстави скасування рішення про оформлення набуття громадянства тощо.

Президент також пропонує внести зміни в ряд законів України, передбачивши подання декларації про відсутність іноземного громадянства особами, які претендують бути прийнятими на державну службу, службу в органи місцевого самоврядування, служби в правоохоронних органах тощо.

Як повідомлялося, ще на початку жовтня Зеленський заявляв, що Міністерство закордонних справ підготувало проект закону про "часткове" надання громадянства етнічними українцями, які проживають за кордоном.

    Реклама на dsnews.ua