• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Рейтинг Зеленського з квітня впав майже на 11%, Порошенко зріс на 4% - опитування КМІС

Реклама на dsnews.ua

Чинний президент Володимир Зеленський з квітня втратив майже 11 відсотків електоральної підтримки. Натомість його головний опонент Петро Порошенко з квітня додав 4 відсотка

Про це свідчить опитування КМІС, передає "ДС".

Якби вибори президента України відбувалися в середині вересня, серед тих, хто збирається голосувати і визначився з кандидатом, за Володимира Зеленського готові проголосувати 31,8%. Тоді як у квітні 2020 року він мав підтримку 42,6% респондентів. 

За Петра Порошенка готові проголосувати 18,9% (у квітні 2020 року — 14,9%). 

Дещо збільшив свою підтримку Юрій Бойко — за нього готові голосувати 13,3%. Юлія Тимошенко отримує 9,8%, Ігор Смешко — 6,8%, Олег Ляшко — 6%, Анатолій Гриценко 4,9%, Олександр Вілкул 2,3%. Лідерка партії «Голос» Кіра Рудик за даними КМІС наразі має нульовий рейтинг. 

Опитування проводилось з 12 до 16 вересня 2020 року методом телефонних інтервʼю з використанням компʼютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2000 інтервʼю. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Як писала "ДС", у середині липня, за даними Центру Разумкова і фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, Володимир Зеленський мав найвищий рівень довіри (44%) серед політиків. Проте не довіряли йому 49% респондентів, завдяки чому баланс довіри був негативним.

    Реклама на dsnews.ua