• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Зеленський розповів, як працевлаштовував Саакашвілі

Реклама на dsnews.ua
Колишній президент Грузії, екс-глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі не прийняв пропозиції українського лідера Володимира Зеленського стати його радником. Пізніше Саакашвілі став головою виконкому реформ

Про це Володимир Зеленський розповів в інтерв'ю Українській правді, передає "ДС".

Так, президент відповів на питання журналіста, що Саакашвілі повернув не в "українську політику", а "в Україну".

"Він звертався до мене багато разів: "Поверніть мені паспорт громадянина України". Ну, я йому повернув паспорт. І так і є, коли такій людині - колишньому президенту Грузії ти повертаєш паспорт, він повертається в Україну, він відразу сідає, як мовиться, за політичний стіл, це було зрозуміло. Я йому повернув паспорт, це було справедливо, тому що я вважаю, що забрали у нього паспорт несправедливо. От і все", - сказав Зеленський.

За словами глави держави, колишній президент Грузії кілька раз з ним зустрічався і заявляв, що "хоче допомагати".

"Зустрічей було декілька, він кілька разів приходив з різними радами, адекватними", - згадав Зеленський.

Президент повідомив, що кілька разів просив Саакашвілі уточнити, на якій посаді бачить себе колишній грузинський лідер.

"Він сказав: "Мені здається, що в уряді я можу займатися реформами, бути віце-прем'єром з реформ". Я йому відповів: "віце-прем'єр - так віце-прем'єр, але я поговорю з прем'єр-міністром, як воно буде і як ви зможете працювати", - сказав Зеленський.

Крім того, він заявив, що не бачить "нічого страшного", в тому, що Саакашвілі заздалегідь повідомив про свого потенційного призначення в соцмережі.

Також Зеленський додав, що Саакашвілі не став віце-прем'єром з-за "різного" і "різкого" ставлення до колишнього президента Грузії у фракції "Слуга народу".

"Він хоче займатися реформами? Ось реальність, в якій він може це робити, і я потім йому запропонував іншу посаду", - сказав президент України.

Зеленський також заявив, що не боїться критики з боку Саакашвілі в разі падіння свого рейтингу. Журналіст нагадав про конфлікт між колишнім грузинським лідером і п'ятим президентом Петром Порошенком. Політики до цього називали заявляли про свою дружбу.

"Мені легше - він ніколи не був моїм другом. Він хоче робити реформи - і чудово. І я дійсно йому і всім нам бажаю успіху. Я вважаю, що він не може до мене, скажімо так ... Хоча все може бути. Може, ви й маєте рацію", - сказав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, 7 травня президент Володимир Зеленський своїм указом призначив Міхеїла Саакашвілі головою Виконавчого комітету ради Національного реформ.

Пізніше у зв'язку з цим призначенням влада Грузії прийняли рішення відкликати з Києва для консультацій посла Теймураза Шарашенидзе.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що жодна країна світу не може вказувати Україні куди їй призначати свого громадянина, яким є Міхеїл Саакашвілі. Володимир Зеленський назвав відгук грузинського посла помилкою.

Володимир Зеленський очікує позитивних результатів від призначення Міхеїла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ.

    Реклама на dsnews.ua