• USD 28.4
  • EUR 33.6
  • GBP 37
Спецпроєкти

Зеленський розповів членам ООН про Крим і майбутнє війни на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна сподівається на підтримку світової спільноти в питанні досягнення миру на Донбасі

Про це він сказав, виступаючи на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє "ДС".

Глава держави зазначив, що 27 липня на Донбасі почався режим всеосяжного припинення вогню, який, не дивлячись на спроби зриву, дає надію на досягнення стабільної "тиші".

"Наступними кроками на цьому шляху мають стати: виведення незаконних збройних формувань і озброєнь з окупованих територій, повернення контролю над державним кордоном і, врешті-решт, відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів", — сказав він.

За словами Зеленського, Україна довела своє прагнення до миру. Зокрема, було розблоковано діалог в "нормандському форматі", вдалося просунутися в питанні звільнення утримуваних осіб.

"Сподіваємося на подальшу єдність міжнародного співтовариства в цьому питанні. Впевнений, що у відновленні суверенітету та територіальної цілісності України, а з нею – й авторитету міжнародного права важливу роль має відігравати саме ООН", — зазначив президент.

Він також закликав приєднатися до створення міжнародної платформи по деокупації Криму і підтримати оновлену резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна", яка буде винесена на розгляд Генеральної Асамблеї ООН до кінця цього року.

"Найголовніше: питання Криму та Донбасу не мають стати звичними елементами міжнародного пейзажу, де лише доповіді, тематичні зустрічі та протокольні заяви до роковин окупації будуть вважатися достатньою формою міжнародної реакції. Навпаки – допоки рана в центрі Європи кровоточить, біль відчуватиме весь світ. І єдиним рецептом дієвого лікування є лише деокупація Криму та Донбасу", — переконаний Зеленський.

    Реклама на dsnews.ua