• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Зеленський здався і поверне полонених моряків на умовах Путіна, - російські ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Захоплених у полон в Керченській протоці українських моряків можуть відпустити до жовтня під особисте поручительство уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової

Про це заявив "Известиям" адвокат моряків Микола Полозов, інформує "ДС".

"Український омбудсмен Людмила Денисова направила клопотання про особисте поручительство через МЗС Росії у Слідче управління ФСБ. У російській ноті (від 25 червня, - "ДС") було зазначено, що необхідно надати письмові гарантії у відповідності з кримінально-процесуальним законодавством Російської Федерації. Особиста порука - форма гарантії участі особи, щодо якого не винесли вирок, в судових та слідчих діях", - сказав адвокат.

"Фактично ті пропозиції МЗС РФ, які були заявлені в ноті, реалізуються на практиці. Природно, після телефонної розмови президентів Володимира Путіна і Володимира Зеленського і була подана відповідна форма поруки", - додав Полозов.

За його словами, на поточний момент ці документи знаходяться в Слідчому управлінні ФСБ, але ще не дійшли до виконавця - слідчого, у провадженні якого перебуває ця справа. Саме він повинен у встановлений законом термін - три дні - винести з цього питання рішення.

Адвокат зазначив, що у разі задоволення прохання, моряків звільнять з-під варти. Якщо ж буде отримано відмову, то постанова можна буде оскаржити.

В апараті уповноваженого Верховної ради України з прав людини "Известиям" підтвердили факт передачі клопотання про її особисте поручительство відповідним органам РФ. Однак уточнити, коли може бути отримана відповідь, не змогли.

Нагадаємо, 25 квітня постійно діючий суд, створений згідно з Конвенцією ООН по морському праву, задовольнив вимоги України про тимчасові заходи, які повинна зробити Росія. Зокрема, суд зобов'язав РФ негайно звільнити полонених моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Також агресор повинен повернути Україні три затриманих судна: "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу".

Росія зобов'язана була виконати рішення трибуналу до 25 червня. Тим не менш, деякі російські чиновники заявили, що рішення Міжнародного трибуналу з морського права "виконувати не треба".

    Реклама на dsnews.ua