• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зеленський схвалив новий закон про COVID-закупівлі

Президент Володимир Зеленський підписав закон №1599-ІХ: документ ввів перелік товарів і послуг для боротьби з коронавірусом, які можна закупити за спрощеною процедурою. До цього, ще з весни 2020-го, всі "ковідні" закупівлі відбувалися без тендерів, що призвело до покупки неякісних матеріалів

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті Офісу президента, передає "ДС".

Документ дозволить закуповувати за спрощеною процедурою лікарські засоби, вакцини або інші медичні імунобіологічні препарати, витратні матеріали для надання медичної допомоги хворим та медичні вироби для вакцинації від COVID-19, медичне обладнання для закладів охорони здоровʼя, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19, системи постачання медичних газів.

Навіщо потрібно було міняти закон?

Ще навесні 2020-го в Україні включили в закон "Про державні закупівлі" статтю, яка створювала спеціальні умови для проведення за державні кошти закупівель товарів і послуг, повʼязаних з протидією епідемії COVID-19. Починаючи з 19 квітня, за оновленим законом, бюджетним установам дозволили закуповувати товари і послуги, так чи інакше стосуються боротьби з епідемією, за спрощеною процедурою.

Повний список того, що можна купити без проведення обовʼязкового аукціону, своєю постановою визначив Кабмін. У нього увійшов як широкий перелік медичних препаратів, так і медапаратура, зокрема кисневі концентратори і ШВЛ, тест-системи та реагенти для проведення аналізів, транспорт і різні послуги для пацієнтів і персоналу лікарень, починаючи від забезпечення харчування і закінчуючи підвозом медиків на роботу. За спрощеною процедурою дозволили закуповувати також засоби індивідуального захисту, зокрема захисні костюми, бахіли і маски.

З одного боку, така спрощена процедура була необхідна, щоб оперативно надавати лікарні. Однак з часом, коли зʼявилася можливість заздалегідь купувати транспорт, медичні костюми, засоби захисту, через старі правил зʼявилася можливість зловживати і купувати дорогий і неякісний товар.

Нові ж норми закону дозволяють за спрощеною процедурою купувати тільки ті товари і ліки, які дійсно потрібно отримати швидко. А решту будуть купувати на відкритих торгах: з конкуренцією за якістю і ціною.

Нагадаємо, станом на ранок 22 липня в Україні зафіксовано 726 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 71 випадок більше, ніж напередодні вранці.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua