• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський створив Конгрес місцевої влади

Президент Володимир Зеленський затвердив Положення про Конгресі місцевих і регіональних влад при президенті України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Згідно з документом, Конгрес є консультативно-дорадчим органом, серед основних завдань якого, зокрема, сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування та налагодження ефективної взаємодії державних органів, а також моніторинг суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях.

Конгрес братиме участь у виробленні державної регіональної політики. Крім того, він має вивчати і узагальнювати міжнародний досвід в сфері територіального розвитку з урахуванням стандартів Європейської хартії місцевого самоврядування, а також організовувати роботу по формуванню складу делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи.

Завданнями Конгресу також є вивчення реалізації на місцевому та регіональному рівнях Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, підготовка пропозицій щодо підвищення ефективності виконання угоди і впровадження європейських стандартів у сфері місцевого самоврядування.

До складу Конгресу входять за посадою, зокрема, керівники Верховної Ради і Кабінету міністрів, керівництво Офісу президента, секретар РНБО, міністри, представники обласних і районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, члени делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад ради Європи і ін.

Конгрес збирається на засідання в разі необхідності, але не рідше одного разу на рік. Рішення приймаються більшістю голосів.

Як повідомляла "ДС", раніше під час Всеукраїнського форуму "Україна 30" президент Володимир Зеленський анонсував створення Конгресу місцевих і регіональних влад.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua