• USD 27.4
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Зеленський затвердив стратегію РНБО про розвиток оборонно-промислового комплексу України

Президент України Володимир Зеленський 20 серпня підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) України

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента, передає "ДС".

Стратегія визначає пріоритетні напрями державної військово-промислової політики, цілі реформи оборонно-промислового комплексу та очікувані результати їхнього досягнення з урахуванням актуальних загроз і викликів.

На основі цього документа будуть підготовлені державні програми розвитку ОПК та імпортозаміщення.

Так, Кабінет Міністрів має забезпечити фінансування діяльності субʼєктів сектору безпеки і оборони України за пріоритетним напрямком. Зокрема, щодо виконання робіт з реалізації дослідницьких проектів та створення нових технологій в інтересах сектору безпеки і оборони, а також впровадження інформаційно-аналітичних систем в оборонно-промисловому комплексі.

Також уряд протягом двох місяців має розробити та затвердити комплексний план заходів з реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу. План повинен включати в себе:

  • удосконалення нормативно-правового регулювання розвитку ОПК в частині розробки, виробництва, модернізації, ремонту та утилізації озброєння, військової та спеціальної техніки, а також підвищення можливостей оборонно-промислового комплексу;
  • структурної перебудови підприємств оборонно-промислового комплексу;
  • вжиття заходів, спрямованих на проведення раціональної диверсифікації на підприємствах оборонно-промислового комплексу;
  • визначення завдань і заходів, спрямованих на науково-технічний, інноваційний та інвестиційний розвиток галузі.

Крім того, Кабмін повинен розробити на основі результатів огляду військово-технічного співробітництва України з партнерами стратегію військово-технічного співробітництва України з іноземними державами на 5 років.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони (РНБО) затвердила на засіданні у пʼятницю, 18 червня, стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua