Зеленський схвалив конкурсний відбір на держслужбу: що передбачено законом

Президент Володимир Зеленський підписав закон про відновлення в Україні проведення конкурсів на зайняття посад державної служби

Про це 4 березня повідомила пресслужба голови держави, інформує "ДС".

Закон відновлює процедуру проведення конкурсів на зайняття посад державної служби всіх категорій. Протягом шести місяців з дня набрання чинності цим документом необхідно оголосити конкурси на посади, що обіймають особи, з якими раніше були укладені контракти про проходження державної служби на період дії карантину через поширення COVID-19.

"Закон скасовує положення, згідно з яким суб’єкт призначення може ухвалити рішення про звільнення державного службовця з посади категорії "А" з власної ініціативи, за поданням прем’єр-міністра України або відповідного міністра чи керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу) протягом чотирьох місяців з дня призначення голови уряду або відповідного міністра чи керівника державного органу", — йдеться у повідомленні.

Крім того, виключаються обмеження щодо виконання першим заступником міністра чи заступниками міністра (якщо посада міністра є вакантною) окремих повноважень міністра.

В Євросоюзі раніше неодноразово закликали відновити конкурсний відбір, наголошуючи, що це — центральний елемент реформи державного управління.

Зобовʼязання про відновлення конкурсів замість призначення "своїх людей" на держслужбу є однією з умов отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС на суму 600 млн євро.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №4531, який відновлює конкурси на зайняття посад державних службовців.