• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зеленський у день Канади нагадав Трюдо про історичні зв'язки українців та канадців

Президент Володимир Зеленський привітав прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо з днем цієї країни

Трюдо та Зеленський
Трюдо та Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Twitter-сторінці Зеленського, передає "ДС".

"Щирі вітання Джастіну Трюдо і народу Канади з Днем Канади! Наші країни єднають унікальні історичні звʼязки, і сьогодні ми разом будуємо партнерство нової якості. Вдячні канадським друзям і союзникам за непохитну підтримку України!", — написав президент України.

Довідка: .День Канади (англ. Canada Day, фр. Fête du Canada), раніше: День Домініону — державне свято Канади, яким відзначається підписання "Акту Британської Північної Америки" , та створення Канади 1 липня 1867 з двох британських колоній і однієї провінції Британської імперії, що мала статус британського домініону.

Іноді його називають «Днем народження Канади», що символізує формальне обʼєднання 1 липня 1867 року британських колоній Нова Шотландія, Нью-Брансвік, і провінції Канада (яку Конституційним актом 1867 було розділено на дві провінції: Онтаріо та Квебек) у єдину федеративну країну із назвою Канада. В результаті підписання цього Акту у складі Канади було сформовано чотири провінції: Нова Шотландія, Нью-Брансвік, Онтаріо і Квебек. Хоч 1 липня 1867 Канада й отримала статус домініону, проте Британський парламент зберіг для себе можливість обмеженого контролю політики Канади аж до 1982 року.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua