• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський відстрочив введення касових апаратів

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу, який передбачає відстрочку обов'язкового застосування РРО для фізичних осіб — підприємців, які є платниками єдиного податку другої — четвертої груп

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави, передає "ДС".

Так, закон визначає граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб'єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, незважаючи на встановлені законом розміри мінімальної заробітної плати, що дозволить враховувати при реалізації відповідних норм зміни в економічній ситуації.

Крім того, виключені норми про застосування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами про порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб'єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій.

До 1 січня 2022 року відстрочено обов'язкове застосування РРО для фізичних осіб — підприємців, які є платниками єдиного податку другої — четвертої груп і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує граничного обсягу доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку, крім тих, які здійснюють діяльність в сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

Документ скасовує штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, і за відсутність попереднього програмування товарів в реєстраторах розрахункових операцій (програмних реєстраторах розрахункових операцій).

Також до 1 січня 2022 року продовжено застосування знижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб'єктами господарювання окремих вимог закону про використання РРО при проведенні розрахункових операцій.

Як повідомляла "ДС", 1 грудня Верховна Рада проголосувала за законопроект №4439-д, який передбачає введення касових апаратів для фізичних осіб-підприємців з 1 січня 2022 року.

    Реклама на dsnews.ua