• USD 28.4
  • EUR 33.6
  • GBP 37
Спецпроєкти

Зеленський закликав Радбез ООН діяти ефективніше

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський вважає, що Організація Об'єднаних Націй вберегла людство від помилок, однак Рада безпеки ООН має діяти ефективніше

Про це він сказав, виступаючи на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, передає "ДС".

"Неприпустимо, коли суверенітет незалежної держави порушує один з постійних членів Ради Безпеки ООН. Це остаточно доводить – механізми зразка 1945 року сьогодні працюють не до кінця. Все це може призвести до подальшого знецінення Ради Безпеки. Україна братиме активну участь у процесі її реформування. Цей орган має стати більш представницьким, збалансованим, прозорим та ефективним. В інтересах ООН мати дієвий інструмент, якщо хтось зловживає правом вето та статусом постійного члена", — зазначив Зеленський.

Однак, за його словами, система все частіше починає давати збій. А щоб ООН і надалі відігравала важливу роль в становленні миру, слід удосконалювати наявні механізми.

"Хочу запевнити, що Україна була, є й буде для вас та ООН надійним партнером, навіть попри те, що сьогодні нас розділяють тисячі кілометрів», – наголосив глава держави.

Як повідомляла "ДС", Володимир Зеленський також заявив, що Україна сподівається на підтримку світової спільноти в питанні досягнення миру на Донбасі, а також запросив країни приєднатися до створення міжнародної платформи по деокупації Криму.

    Реклама на dsnews.ua