• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський затвердив Стратегію нацбезпеки: головне — мир, людина і гроші

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав указ № 392/2020, яким ввів в дію рішення РНБО про Стратегію національної безпеки і оборони України

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави, передає "ДС".

Так, Стратегія національної безпеки і оборони України розроблена за дорученням президента України. Вона визначає основні напрями державної політики у сфері національної безпеки, зокрема: пріоритети національних інтересів України та забезпечення національної безпеки, цілі та основні напрями державної політики у сфері національної безпеки; поточні та прогнозовані загрози національній безпеці та національним інтересам України з урахуванням зовнішньополітичних та внутрішніх умов; основні напрями зовнішньополітичної діяльності держави для забезпечення її національних інтересів і безпеки; напрями та завдання реформування й розвитку сектору безпеки і оборони; ресурси, необхідні для її реалізації.

У Стратегії зазначається, що "Україна прагне миру, який є запорукою розвитку держави, а людина, її життя та здоровʼя, честь і гідність, недоторканність і безпека – найвища соціальна цінність".

Кінцевою метою реалізації Стратегії є затвердження вільної, заможної, безпечної України, в якій панує право, де кожен може реалізувати свої таланти і здібності.

Стратегія ґрунтується на трьох основних принципах державної політики в сфері національної безпеки:

- стримування — розвиток можливостей оборони і безпеки для запобігання збройній агресії проти України;

- стійкість — здатність суспільства і держави швидко адаптуватися до змін середовища безпеки і підтримувати стале функціонування, зокрема шляхом мінімізації зовнішніх і внутрішніх вразливостей;

- взаємодія — розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з Європейським Союзом і НАТО та їх державами-членами, США, прагматична співпраця з іншими державами і міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.

Пріоритетами національних інтересів визначаються: відстоювання незалежності і державного суверенітету; відновлення територіальної цілісності в рамках міжнародно визнаних державних кордонів України; суспільний розвиток, перш за все розвиток людського капіталу; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України; європейська та євроатлантична інтеграція.

У Стратегії враховані останні зміни ситуації в сфері національної безпеки і оборони, повʼязані з кризовими явищами у світовій економіці, появою нових факторів, що впливають на стан міжнародної безпеки, поширенням COVID-19, а також посиленням небезпеки виникнення надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

    Реклама на dsnews.ua