• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський заявив, що вакцинація від коронавірусу буде безкоштовною

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський вважає, що вакцинація від коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні повинна бути безкоштовною. Цей аспект імунізації, яку планується розпочати в лютому, він детально обговорив з міністром охорони здоров'я Максимом Степановим

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента, передає "ДС".

"Вакцинація від COVID-19 в Україні буде безкоштовною. Це саме та турбота, це той захист, які має надати держава громадянину під час пандемії, від якої страждає весь світ. Не знаю, скільки буде коштувати вакцина в приватних лікарнях, однак для більшості українців ця профілактика може вдарити по гаманцю. А вакцина від COVID-19 — не те, на чому має заробляти держава", — підкреслив президент.

Глава МОЗ додав, що план вакцинації передбачає надання послуг на безоплатній основі всім, а в першу чергу отримати щеплення зможуть вразливі категорії населення.

"Скоро ми представимо і докладно пояснимо план, як отримати вакцину від коронавірусу. Першими ми зможемо вакцинувати медиків, мобільні групи. Серед пріоритетних груп населення, звичайно, люди похилого віку. Ми також активно і результативно працюємо в рамках ініціативи COVAX. З огляду на потужності, скільки людей ми зможемо вакцинувати протягом місяця, у нас рівномірний розподіл державних коштів. І їх вистачить, щоб покрити всі потреби у вакцинації", — запевнив Максим Степанов.

У той же час глава держави підтримує розвиток ринку, щоб українці, які мають кошти, могли самостійно вакцинуватися від COVID-19. Імунізація буде добровільною. Однак і президент, і Міністерство охорони здоров'я сподіваються, що українці будуть уважно ставитися до здоров'я, розуміючи виклики, і будуть дотримуватися плану вакцинації.

"У нас завжди точаться суперечки вже навіть щодо відомих вакцин. Але на цей раз мова йде не тільки про національні програми, а про світову програму по захисту населення в кожному куточку планети. Отримати вакцину проти коронавірусу — це не просто уберегтися самому і позбутися обридлих масок. Це також турбота про все населення, це внесок у повернення до звичного життя і відновлення світових комунікацій", — зазначив президент.

Максим Степанов в свою чергу запевнив, що вакцини будуть перевіряти багаторазово, українцям будуть запропоновані якісні вакцини, які будуть зберігатися в належних умовах.

Як повідомляла "ДС", в рамках ініціативи COVAX Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech у лютому, а за перше півріччя 2021 року — від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.

    Реклама на dsnews.ua