• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Зеленського вже звинуватили в державному перевороті

Заява президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради поза конституційних підстав є державним переворотом
Заява президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради поза конституційних підстав є державним переворотом. Фото: Getty Images
Заява президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради поза конституційних підстав є державним переворотом. Фото: Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив колишній народний депутат Тарас Чорновіл на своїй сторінці у Facebook, інформує "ДС".

"Ну, і як оцінювати цю фразу: "Я розпускаю цю Верховну Раду". Це, як: "Ми Никалай другий волею моєї царської милості ..." Ні, я розумію, що це подобається народу. Як і деякі випади проти всієї влади, а також тупий плювок у бік уряду. Там він хоч не здогадався заявити, що розпускає і уряд. Але сказати, що ти распускаешь, саме так: распускаешь, а не розпущу або планую розпустити. А це вже щось на зразок оголошення антиконституційного заколоту. Тому що, нагадаю, президент України - це не імператор, це тільки важливий функціонер в парламентсько-президентській республіці", - зазначив Чорновіл.

Він підкреслив, що анонсування розпуску парламенту цілком могло бути озвучено в інавгураційній промові, але і там повинно було бути сказано про аргументи і конституційних підставах.

"Їх не обов'язково уточнювати, розшифровувати, але назвати необхідно, тому що просто розпуск поза конституційних підстав - це державний переворот. А ось саме оголошення про розпуск - це вже виписана в Конституції і законі процедура. Зеленський про це не знає - він невіглас, але незнання законів не звільняє від відповідальності", - підсумував Чорновіл.

"Я розпускаю Верховної Ради 8-го скликання", - сказав Зеленський.

    Реклама на dsnews.ua