• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Зеленському презентували кіберцентр UA30

Реалізація державної стратегії кіберрозвитку і проєкт створення кіберцентру UA30 може вивести Україну на лідируючі позиції в світі з кіберзахисту до 2030 року

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віцепремʼєр-міністр — міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров на презентації кіберцентру за участю президента Володимира Зеленського, передає "ДС".

«Пріоритетом для нас є захист персональних даних українців, тому продукти, які ми створюємо, наприклад, "Дія", не зберігають персональні дані. Вони зберігаються в реєстрах. Але реєстри нам дісталися з минулих років, і скажемо так, що вони не в кращому стані і вимагають постійного оновлення та захисту. І тому у нас є служба Держспецзвʼязку, яка нам допомагає вирішити це питання і зробити так, щоби реєстри були в надійному стані. Ми хочемо за наступні кілька років захистити всі реєстри, які є в нашій країні, ми для цього вже багато зробили», — розповів Федоров.

У звʼязку з цим він зазначив, що в країні реалізується стратегія кіберрозвитку і кібербезпеки, і в її рамках сьогодні презентується важливий прожкт — кіберцентр UA30.

«Проєкт називається UA30, тому що цей рік символічний для нашої держави. А по-друге, ми хочемо, щоб у 2030 році наша країна була топ-країною в світі з точки зору кіберзахисту», — підкреслив віце-премʼєр.

Він додав, що зараз в Україні йде реформа IT-освіти, націлена також на те, щоби кадровий потенціал, який є в країні, розвивався, і до 2030 року був максимально реалізований, «щоб у світі знали, що в Україні — найкращі IT-фахівці».

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua