• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Жеваго вручили повідомлення про підозру

Реклама на dsnews.ua
Народному депутату III-VIII скликань, мільярдера Костянтина Жеваго 27 вересня заочно вручили підозру

Про це на своїй сторінці у Facebook написала заступник директора ДБР Ольга Варченко, передає "ДС".

"Маю нові подробиці у справі розтрати коштів банку "Фінанси та Кредит". Сьогодні заочно вручили підозра колишньому народному депутату Костянтину Жеваго, якого раніше перевіряли на причетність до злочинної схеми розкрадання і легалізації 2,5 млрд гривень банку "Фінанси і Кредит", - заявила Варченко.

Про підозру Жеваго повідомили ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (організація розтрати чужого майна, що перебуває у віданні посадової особи, вчинений за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) і ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Варченко також розповіла, що перш ніж повідомити про підозру, слідчі ДБР, прокурори ГПУ і оперативні працівники Департаменту захисту Національної економіки поліції України провели масштабну роботу. В рамках двох кримінальних проваджень були проаналізовані документи з господарської діяльності та фінансових операцій між банківськими установами.

"В результаті слідчі зібрали матеріали, які дали підставу вважати, що Жеваго, який є бенефіціарним власником банку, причетний до організації злочинної схеми по розтраті грошей фінустанови", - сказала заступник директора ДБР.

Варченко нагадала, що під час досудового розслідування встановили, що офшорна компанія в період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом, між фінансовими установами (банком "Фінанси та кредит" та іноземними банками) були укладені договори застави на суму понад $113 млн, якими український банк поручался через офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах.

У 2015 році за невиконання зобов'язань офшорною компанією за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків банку "Фінанси та кредит" саме ці $113 млн. Заставу іноземні банки списали відразу після того, як банк "Фінанси та кредит" був оголошений неплатоспроможним.

Додатково Варченко повідомила про нові подробиці справи, які з'явилися в ході досудового розслідування.

"Встановили, що кошти, отримані за дорученням банку, були використані на користь іноземних компаній, які належать самому нардепу", - заявила вона.

Як повідомляла "ДС", народного депутата III-VIII скликань, мільярдера Костянтина Жеваго викликали в Державне бюро розслідувань для вручення підозри та допиту в якості підозрюваного. Жеваго повинен був з'явитися на допит в ГБР 27 вересня в 11:00.

    Реклама на dsnews.ua