• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Журналісти знайшли помилку в нових вигадках Росії про катастрофу МН-17

Реклама на dsnews.ua
У презентованих Міноборони РФ документах на зенітну ракету комплексу "Бук", з якої був збитий пасажирський літак МН-17, журналісти виявили помилку

Як пише "Нова газета", копію документа - "Бук" запевнили майже на рік раніше підписання оригіналу. У папері, згідно з правилами відновлення оригіналів, визначеним Дсту, стоять позначки особи, відповідальної за заповнення. В даному випадку відповідальною була робітниця з прізвища Дмитрієва. У документі як мінімум на чотирьох аркушах є її прізвище і підпис, а також дата заповнення: 14 січня 1986 року. При цьому, в цьому ж формулярі зазначено, що ракета була виготовлена 24 грудня 1986 року, повідомляє "ДС".

"Виходить, відповідальна Дмитрієва виготовила копію документа на готовий виріб майже за рік до його виробництва?", - підкреслюється в матеріалі. Як пише видання, цей факт породжує питання: хто і коли міг втрутитися в створений Дмитрієвої документ, який, "ймовірно, не мав відношення до ракети, випущеної з "Боїнгу". У цьому контексті звертає на себе увагу і почерк заповнювача другого документа - "зведеної відомості на виріб".

"Очевидно, її заповнює одна людина: автор в особливій стилістиці виписує цифру 2, щоразу виводячи петлю нагорі і внизу. При цьому в змісті відомості, де єдиний раз вказаний серійний номер ракети - 8868720, цифра 2 виписана інакше. Також помітно, що при написанні останніх двох цифр використовувалася більше світла туш", - зазначає "Новая газета".

Нагадаємо, в понеділок, 17 вересня, в Міністерстві оборони Росії заявили, що ракета, якою був збитий "Боїнг" рейсу MH17 в 2014 році, нібито належала Україні.

Вони запевняють, що ракета була виготовлена на Долгопрудненському науково-виробничому підприємстві, а потім її передали на територію УРСР, де вона, ніби й залишалася до 2014 року.

    Реклама на dsnews.ua