• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Журналісти розкрили план Медведчука з відбирання у Банкової контролю над Харковом

Найбільше після Києва місто України практично втрачено для президента та партії "Слуга народу" і віддано в руки місцевої ОПЗЖ на чолі з Андрієм Спаським

Реклама на dsnews.ua

Як пише видання "Телеграф" у своїй аналітичній статті, 31 жовтня 2021 року в Харкові відбудуться дострокові вибори мера, проте "хто б з лідерів виборчих перегонів в результаті не став мером, реальна влада в місті вже практично повністю захоплена групою депутатів Харківської міської ради від партії ОПЗЖ, яку очолює Андрій Спаський".

Журналісти також зазначають, що Спаський контролює відносно невелику, але монолітну групу депутатів від ОПЗЖ в міськраді, яка стала його "золотою акцією".

"Без голосів цієї групи більшість в міськраді працювати не може і з цих позицій угруповання ОПЗЖ почала повзучу узурпацію влади. Зокрема, узяла під контроль важливі та вкрай привабливі з точки зору "корупційної ренти" комунальні підприємства міста, а також ряд органів виконавчої влади Харкова", — йдеться в статті.

За наявною у видання інформацією, Спаський уклав кулуарні домовленості, що після дострокових виборів міського голови саме він обійме посаду секретаря Харківської міської ради, а ключові портфелі в органах виконавчої влади міста займуть люди з групи ОПЗЖ.

Сьогодні, за словами видання, ці домовленості "вже активно реалізуються в.о. мера Тереховим, деякими представниками Офісу президента і групою ОПЗЖ". Втім, групі ОПЗЖ не важливо, хто саме виграє вибори мера, вони при будь-якому розкладі розраховують отримати своє.

"Однак головне питання у всій цій історії — навіщо ОП йде на такі політичні угоди, які практично нівелюють вплив центральної влади в Харкові та віддають стратегічно найважливіший регіон прямим політичним конкурентам", — йдеться в статті.

Відзначається, що не важливо, чи йде на це ОП через відсутність свого альтернативного сценарію та інших варіантів по Харкову або тому, що це економічно обгрунтований крок бізнесменів з оточення президента України. "Результат у такої політики Банкової буде тільки один — поступовий і повний злив Харкова під повне управління і вплив ОПЗЖ з подальшим облаштуванням в стратегічному прикордонному регіоні "східного електорального ядра" для ОПЗЖ", — впевнені в виданні.

Виглядає це дивно, пише видання: "З одного боку, РНБО запроваджує санкції, а правоохоронці висувають підозри з перспективою арешту головному лідеру ОПЗЖ Віктору Медведчуку, а з іншого — представникам Медведчука буквально дарують прикордонний Харків".

"Офіс президента ніяк не координує дії влади в цьому регіоні, у "Слуги народу" немає власного кандидата на пост мера Харкова, що призводить до відсутності для центральної влади яких би то ні було перспектив в Харкові", — підбиватють підсумки автори аналітики.

Як повідомлялося, 11 серпня Кабмін звільнив главу Харківської облдержадміністрації Айну Тимчук. Зараз обов'язки голови області тимчасово виконує Олександр Скакун. Раніше глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко повідомив, що партія влади не висуватиме свою кандидатуру на виборах мера Харкова, які відбудуться 31 жовтня.

    Реклама на dsnews.ua