• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

ЗМІ спіймали "слугу" Клочка на брехні про доходи матері

Сестра нардепа від "Слуги народу" Андрія Клочка, доходами якої він раніше пояснював походження нерухомості на мільйони гривень у матері, офіційно заробляє 10 тисяч гривень на місяць, живе на Троєщині в Києві і ніколи не займалася бізнесом

Андрій Клочко
Андрій Клочко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в розслідуванні журналістів Bihus.Info, передає "ДС".

На початку вересня журналісти показали, що мати нардепа Клочка — Наталя — протягом двох років стала володаркою відразу двох квартир в Києві, будинку, земельних ділянок і Tesla Model X 2016- го року. Ринкова вартість цього майна зараз приблизно 14,5 млн грн, а старт дорогих покупок збігся з попаданням Клочка до Верховної Ради.

У відповідь на це нардеп виклав пост на Facebook, де заперечив свою участь у фінансуванні маминого майна. Зате заявив, що з нерухомістю їй допомогла сестра, яка "є забезпеченою людиною і має медичний бізнес, її чоловік очолює місцеву філію міжнародної компанії".

Журналісти взялися перевіряти цю версію і з'ясували, що вона не відповідає дійсності.

Сестра нардепа Олена Грузицька не має жодного бізнесу і, якщо вірити реєстрам, ніколи не мала. Жінка працює в стоматологічній клініці керівницею і офіційно, за даними джерел журналістів в податковій, з початку цього року отримувала близько 9 тисяч гривень зарплати на місяць (плюс ще по 1300 грн на місяць від іншої стоматологічної фірми).

Чоловік сестри працює в компанії, що займається виробами з алюмінію, і з початку року офіційно отримує близько 28 тисяч на місяць. За три останні роки їхня сім'я сукупно заробила трохи більше мільйона гривень гривень. Цієї суми не вистачило б навіть на придбання електрокара, оформленого на матір.

Грузицька з чоловіком, які, за словами нардепа, профінансували майно матері на мільйони, живуть у звичайній багатоповерхівці на Троєщині. Жінка їздить на Toyota Rav4, яка була привезена з США після ДТП, а її чоловік користується бюджетною 15-річною Toyota Corolla.

Ще одним поясненням походження вартісних активів в замітці Клочко були продаж сімейної квартири і його подарунок матері з продажу нерухомості в Броварах. Ці твердження відповідають дійсності, але ніяк не пояснюють покупку активів для матері. Адже сімейна квартира на київській Троєщині була продана в квітні 2021-го за 1,9 млн грн (до того ж, продавали квартиру вже після того, як частина нового майна у власності матері вже з'явилася). Нерухомість ж Клочко, згідно його декларації, була продана за 750 тисяч гривень і ймовірно саме їх слід вважати подарунком для матері. Ці суми істотно менше витрачені родиною на покупку нового майна.

Сам нардеп відмовився відповідати на запитання журналістів.

Грузіцкі теж не пояснила журналістам звідки у неї гроші на дорогі закупівлі. На питання про бізнес, який журналістам так і не вдалося знайти в офіційних реєстрах, жінка відповіла: "Шукайте".

В процесі перевірки стану сестри народного депутата, Bihus.Info з'ясували, що вона скуповувала нову нерухомість паралельно з матір'ю. Період також збігається з попаданням Клочко до Верховної Ради.

Так Олена Грузицька протягом останніх двох років стала власницею квартири в ЖК "Баварія" під Києвом, 100-метрової квартири на Троєщині і відразу двох квартир в тому ж ЖК "Рів'єра", де нерухомість дісталася і матері. Ринкова вартість придбаного Грузицькою майна може досягати 7 млн ​​грн. Тому, в цілому родичі нардепа за час його перебування в парламенті, за підрахунками видання скупилися десь на 20 мільйонів гривень.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua