• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Ще не час": Єпіфаній передумав переносити на Різдво 25 грудня

Реклама на dsnews.ua
Православна церква України (ПЦУ) не проти змінити церковний календар і дату святкування Різдва, однак на сьогодні ще немає підтримки з боку суспільства

Про це предстоятель ПЦУ Епіфаній сказав в інтерв'ю BBC News Україна, передає "ДС".

За його словами, ПЦУ не проти зміни церковного календаря і дати святкування Різдва.

"Але зараз це ще не час. Для зміни календаря немає підтримки з боку українського суспільства... Якщо ми скажемо, що святкуємо Різдво 25 грудня, багато хто з них прийде в храм. В більшості вони приватно будуть святкувати 25 грудня, а храми будуть порожні. 7 січня в церкву прийдуть інші люди, які є віруючими ПЦУ. Буде певний дисонанс", - зазначив Епіфаній.

Він також припустив, що Московський патріархат буде використовувати цю ситуацію у своїх інтересах.

"В майбутньому ми бачимо просвітницьку роботу в цьому напрямку. Нам треба провести пояснення, чому це не принципово - 7 або 25. Зараз говорять про зміну дати святкування Різдва, але реформа календаря стосується змін усіх головних свят. Коли тоді будемо святкувати Покрову - не 14, а 1 жовтня, так само святкування Миколая. Тільки коли побачимо, що народ готовий, ми приймемо це рішення. Тому що більшість православних церков вже давно на новому календарі", - додав Епіфаній.

Він підкреслив, що Вселенський патріарх Варфоломій не ставив ультиматумів і не висував вимог про перехід ПЦУ на інший календар.

    Реклама на dsnews.ua