• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

"Гіві": шлях від охоронця до польового командира сепаратистів

Які асоціації в українців сьогодні викликає ім'я Гіві? Хтось відповість, що це типове грузинське ім'я або персонаж грузинського кінематографу
Реклама на dsnews.ua

Проте в учасників АТО і вихідців з Донбасу це ім'я викликає зовсім інші асоціації, пов'язані з війною, вбивствами, тортурами і сепаратизмом, повідомляє "ДС" з посиланням на "Депо".

"Гіві" - це позивний польового командира одного з терористичних бандформувань бойовиків, який у вузьких колах відомий як Михайло Товстих. І справа в тому, що з Грузією ця людина взагалі не має жодних зв'язків. Тоді хто він насправді, бойовик з позивним "Гіві", який став згодом його прізвиськом, і яку роль відіграє в розвитку сепаратизму і тероризму на сході України?

Біографічні дані

Польовий командир донецьких сепаратистів Михайло Товстих народився 19 липня 1980 р. в р. Іловайськ Донецької обл., де й отримав середню технічну освіту. За офіційною інформацією, у 1998-2000 рр. Михайло Товстих служив у Збройних силах України, в навчальному центрі "Десна", в 92-му полку. Військова спеціальність - командир танка. За інформацією журналіста сепаратистів англійського походження Грема Філліпса, після армії Михайло Товстих працював промисловим альпіністом. Сам же Товстих не є етнічним грузином, однак, на думку жителя Грузії Гія Берайя, прадід Гіві був грузином, з-за чого бойовик і отримав таке прізвисько.

Про сім'ю лідера бойовиків відомо небагато. За інформацією порталу timeua.com, біженці з Іловайська приблизно такого ж віку, як і Михайло Товстих, повідомляють, що, як їм розповідали їхні батьки, батько Гіві після чергової відсидки прийшов додому в Іловайськ і ніде не працював, багато і рясно пив, а також із завидною постійністю та методично бив свою дружину. Портал повідомляє, що нібито мати Гіві теж довго пила, потім просто безслідно зникла, коли майбутньому терористові ледь виповнилося 18 років. Але цю інформацію, поширену timeua.com, спростовують інші сепаратисти і сам польовий командир бойовиків.

У дитинстві, за словами біженців з Іловайська, Михайло Товстих ріс замкнутим і відлюдькуватим. У дитячі компанії його не брали через його неохайності і жорстокості, яку він вихлюпував на бродячих тварин. В школі з цих причин майбутнього терориста постійно принижували старшокласники, друзів не мав, а оскільки вчитися не хотів, більшу частину часу проводив у околицях міста в покинутих будинках і будівлях, де знаходив розраду в самоті. Цією інформацією з порталом elise.com.ua поділився донецький блогер Ельхам Абубакиров. На думку блогера, в армію Михайла Товстих насправді не взяли через явних дефектів мовлення у той період і проблем з області психіатрії. Як повідомляє Абубакиров, невідомо, коли Гіві вперше спробував наркотики, але його однолітки стверджують, що це було ще приблизно в 7-8 класах, коли Михайло, гнаний старшокласниками, біг на околиці міста, які рясніли наркоманскими гніздами і так званими малинами звільнених зеків. Саме тоді, стверджує донецький блогер, майбутній "підполковник" почав вживати марихуану. На думку блогера Абубакирова, вживати спиртні напої в значних кількостях Михайло почав трохи пізніше, особливо після того, як його забракував воєнком для служби в армії. У той період Гіві часто бачили мертвецьки п'яним. Згідно з інформацією донецького блогера місцевий підприємець по кличці Арсен узяв його прибиральником території і помічником мийника машин до себе на автосервіс.

Арсен (справжнє ім'я - Арсен Таргонський), по спогадах біженців з Іловайська, був людиною доброю. Він досить ліберально ставився до своїх працівників і навіть допомагав їм, коли у них були проблеми. Допоміг він і майбутнього Гіві, влаштувавши його жити в напіврозвалену місцевий гуртожиток на околиці міста. Повідомляється, що Арсен забезпечив Михайла і самими елементарними речами у вигляді примітивного посуду та одягу.

Реклама на dsnews.ua

Приблизно в 2008-2009 рр. у житті Михайла Товстих сталася ще одна подія. Одного разу йому доручили протерти пил в салоні нового авто місцевого кримінального авторитета Сани Рудого. Саня Рудий (він же Олександр Рахімов) був людиною жорстокою. Відсидівши своє по малолітці за зґвалтування і повернувшись в Іловайськ, Рахімов пішов на службу до місцевих авторитетів, які тривалий час використовували як "торпеду" і "бика" під час розборок. Залишившись в живих і зібравши капітал, Саня Рудий відкрив пару-трійку магазинів і нічний клуб (забігайлівку) в Докучаєвську. Прийде час, і спотворений труп Рахімова, роздертий бродячими собаками, знайдуть у степу недалеко від Докучаєвська — його спочатку викрали, а потім жорстоко вбили невідомі бойовики разом з її неповнолітнім сином. За інформацією Ельхама Абубакирова, в день вбивства кримінальний авторитет зігнав злість на Михайла Товстих, побивши його в автосервісі. Блогер повідомляє, що в 2011 р. Михайло Товстих був арештований за крадіжку велосипеда і поміщений в ізолятор тимчасового утримання. Після цього, повідомляє Абубакиров, Гіві ще деякий час працював вантажником у магазині і прибиральником на паркування автомобілів.

Однак наскільки ця інформація, викладена донецьким блогером Эльхамом Абубакировым, відповідає дійсності, важко сказати. Власне, правду ми зможемо дізнатися тільки після закінчення війни і визволення Донбасу від об'єднаних російсько-сепаратистських сил.

Як повідомляє адвокат Надії Савченко Марк Фейгін, раніше Михайло Товстих торгував горілкою. "Вчора дізнався, що в минулому житті Гіві не тільки охороняв магазин, але і торгував горілкою на вокзалі", - повідомив Фейгін.

За інформацією журналіста телеканалу бойовиків "Студія Аврора" Артема Родарі з посиланням на інтерв'ю з Михайлом Товстих, Гіві насправді працював охоронцем у супермаркеті. Польовий командир сепаратистів заявляє, що, повернувшись з армії в 2000 р. переїхав до р. Кременчук Полтавської області, де, власне, і працював на заводі. Однак у зв'язку з хворобою матері він був змушений згодом повернутися в Іловайськ. Останнє місце роботи польового командира перед війною - Харцизький канатний завод "Сілур", де той працював водієм дизельного навантажувача.

Командир сепаратистів Михайло Товстих є прихильником політики екс-президента Віктора Януковича, стверджуючи, що за його каденції йому жилося краще, вчасно виплачувалися зарплати і не було великого рівня корупції. Гіві, піддавшись на російську пропаганду, повірив в те, що Євромайдан начебто був організований США. На його думку, якщо це зробив би сам український народ, а не міфічний "указ Америки", він би підтримав ці дії. Події на Майдані, провокації російських спецслужб в Одесі та Маріуполі призвели до того, що Товстих повірив в існування "фашистів" і "хунти", яких штучно створили з допомогою масової пропаганди РФ з метою зіткнення між собою українського народу полярних політичних поглядів. Хоча, що цікаво, Товстих приєднався до бандугруповань бойовиків 1 травня в р. Слов'янську, тоді як події в Одесі та Маріуполі трапилися відповідно 2 і 9 числа.

У Слов'янську він приєднується до незаконного збройного формування бойовиків, створеному при об'єднанні диверсійної групи на чолі з Ігорем Гиркиним і місцевих сепаратистів. В окупованому місті бойовик входить у підпорядкування терориста з позивним "Таран", командира так званої "бронегрупы". З цього моменту починається активна діяльність Михайла Товстих в бандформування бойовиків. При цьому мати сепаратиста підтримала його участь у складі бандформувань, проти виступив його батько, не вірячи в перемогу так звану ДНР.

Терорист Михайло Товстих не любить говорити про своє особисте життя. І все ж в інтерв'ю одному з місцевих видань він розповів про свої проблеми.

"Я не живу віртуальністю - я живу реальністю. Перебувати поруч зі мною дуже небезпечно. Навіть перебувати зі мною в одній машині теж небезпечно. Вже три замахи було, і ризикувати людськими життями я не маю права. Щодо особистого життя - немає в мене її, і весілля в мене ніякої не було. Зараз я як був, так і залишаюся самотньою людиною. На превеликий жаль - чесно скажу. Не складається в мене з особистим життям ", - зізнався Гіві.

Журналіст запитав його про гучному святкуванні дня народження, на якому Товстих танцював з багатьма дівчатами, що було відображено Гремом Филипсом на фото. Але Гіві сказав, що жодної з цих дівчат не дзвонив і нічого не пропонував, хоча, підкреслив, це не означає, що він не хотів цього зробити. Крім того, він відповів на питання, що він буде робити після війни. Командир "Сомалі" відповів, що сам не знає і поки не планує.

"На даний момент повертатися мені нікуди і не до кого. Мій дім - це мій батальйон, наші казарми і передова", - сказав Гіві.

В інтерв'ю сепаратистським ЗМІ польовий командир бойовиків заявив, що його хобі - футбол і бокс. Вболіває за команди "Шахтар" і "Реал Мадрид".

Донецький сепаратисти з позивним "Гіві" підтримує політику Володимира Путіна, є прихильником Володимира Жириновського і виступає за окупацію всього Донбасу Російською Федерацією.

У командира бойовиків також є сторінка в соціальній мережі "ВКонтакте", де він часто розміщує інформацію, популяризує діяльність сепаратистів, Росії та об'єднаних російсько-сепаратистських сил.

Згідно інформації бойовиків Михайло Товстих є "підполковником" так званих збройних сил Новоросії, командиром так званої першої окремої батальонно-тактичної групи "Сомалі".

16 лютого 2015 року терорист був внесений в санкційний список ЄС.

Знайомство з Захарченко

Польовий командир сепаратистів Гіві вперше познайомився з нинішнім лідером самопроголошеної ДНР під час доповіді про ситуацію в Іловайські "міністру оборони ДНР" Володимиру Кононову, відомому під позивним "Цар". Це сталося в серпні 2014 року. у р. Шахтарськ. До того часу лідер бойовиків Захарченко очолював бандформування сепаратистів "Оплот". Зведеної бригадою в той час командував безпосередньо "Цар". Під керівництвом польового командира Гіві тоді перебувало близько 70 бойовиків.

Під час знайомства з майбутнім головою так званої ДНР, організованим Кононовим, Гіві отримав від нього одиницю артилерії. Сам Михайло Товстих активно підтримує і постійно вихваляє політику Олександра Захарченко.

Причому польовий командир сепаратистів Гіві, підігруючи російський пропаганді, продовжує заявляти, що терористи тримали місто Іловайськ в кількості 170 бойовиків і з одного артилерійською установкою "Нона", нібито отриманої від Олександра Захарченко. Бойовик, працюючи для картинки російської пропаганди, продовжує заявляти про відсутність російської армії в Иловайском котлі. А установці "Нона" пропонує створити пам'ятник в Іловайські.

Участь у тортурах і знущаннях

Польовий командир терористів Михайло Товстих широко відомий в інтернет-просторі своїми знущаннями над українськими військовополоненими і патріотами України. В інтернеті можна знайти безліч видеоссылок, що підтверджують цю інформацію:

- примус з'їсти шеврони полонених військових в аеропорту. Саме Гіві знущався над полоненими "кіборгами" на чолі з підполковником Сергієм Кузьміних;

- знущання над офіцерами;

- показові знущання над українськими військовополоненими в Іловайські разом з "кадировцями" та ін.

7 квітня 2015 р. представник Міністерства оборони України, помічник начальника Генштабу Тетяна Ричкова в інтерв'ю "Українській правді" заявила, що Михайло Товстих, більш відомий як Гіві, командир батальйону "Сомалі", показово розстрілював поранених українських солдатів в аеропорту Донецька.

"Я знаю, що сепаратисти просто добивали наших хлопців. Бійців 25-ї бригади взагалі в полон не беруть, їх відразу вбивають. Це почав Гіві. Він показово застрелив бійця, - заявила Ричкова. - Нашим про це розповів один з російських військових, з тих, які ще з честю, знають, що полонених не вбивають. Він сказав: "Цей дурень застрелив вашого пацана показово".

При цьому командир бандформування терористів Михайло Товстих досить жорстокий до бойовиків, які входять до складу очолюваного ним незаконного збройного формування, відомого під назвою "Сомалі". Терорист міг запросто публічно побити і своїх підлеглих бойовиків і кинути їх "на підвал".

Українські військові і партизани неодноразово пробували знищити командира терористів, винного у вбивствах і знущання над українськими військовополоненими, однак бойовик досі вдавалося виходити неушкодженим.

Так, в березні цього року на відомого терориста Михайла Товстих на прізвисько Гіві було скоєно замах, про що сам бойовик розповів російському пропагандистському телеканалу LifeNews. За словами Гіві, напад було скоєно 19 березня, коли він виїжджав з Макіївки. В авто було випущено не менше 12 патронів калібру 5,45 мм. Терорист розповів, що встиг вистрибнути з машини на ходу: "Я встиг вискочити з машини і вона самоходом вже покотилася далі. Нарахували 12 влучень в машину. Попадання припали в задні двері, скло, зачепило двигун. Я побачив машину, дістав обріз, подарований Захарченко, відкрив вогонь, але вони зірвалися з місця і поїхали в бік об'їзної дороги ".

До червня 2015 р. була поширена інформація, що терорист був знищений під час військових дій, однак бойовик нахабно подзвонив під час прямого ефіру телеканалу "112" і спростував цю заяву.

Публічна діяльність бойовика

Незважаючи на участь бойовика в тортурах, садизм і вбивства українських військових і патріотів України, російська пропаганда продовжує розкручувати імідж польового командира терористів, так само як і відомого Мотороли. Бойовики роблять "героями" так званого міфічного "ополчення", популяризують їх діяльність серед російської глядацької аудиторії. В інтернеті російські і сепаратистські ЗМІ транслюють участь бойовика в постановочному військовому параді 9 травня, а також пафосне святкування дня народження командира терористів.

Як повідомляє "Інформатор", в кінці травня 2015 р. з'являється інформація про те, що група терористів на чолі з "Гіві" зі зброєю відвідала залізничний вокзал Донецька з метою набрати добровольців в бандформування і для риття окопів. Однак бойовики отримали шалений спротив як від жінок, так і чоловіків. При цьому йому в очі сміливо висловилися про негативне ставлення до "визволителям" і розкритикували діяльність російських окупантів. Більшість жінок заявили, що їдуть до Києва. Це страшенно обурило Гіві, який з матом вийшов з вокзалу, так нікого і не загітувавши. При цьому він побажав людям з іншими поглядами, щоб вони померли від прямого попадання снаряда.

"У мирних жителів проявляється неповага до людей у формі. Хоча, з одного боку, тут ми й самі винні, "інші ополченці", як я називаю таких людей. По-перше, хтось почав чудити щось, і це означає, що всі такі. Шкода. А коли починається різанина, коли артобстріл, всі сподіваються, що батальйон "Ростов", батальйон "Сомалі" вистояли і втрималися, тоді вони за нас, по-моєму. А так - ми для них вороги номер один чомусь стали. Ну, це моя думка, принаймні, я кажу так, як є. Починають у чомусь звинувачувати, починають там писати якісь кримінальні справи", - зізнався бойовик.

В цілому командира терористів Гіві російська пропаганда активно використовує для того, щоб вести інформаційну війну проти України. Бойовик в рамках інформаційних диверсій російських спецслужб поширює думку про те, що нібито окупована територія Донеччини вже ніколи не повернеться до складу України, а терористи захоплять всю адміністративну частину Донецької області.

У середині вересня командир бойовиків Гіві в черговий раз для російської пропаганди заявив про наявність міфічних найманців-іноземців в Авдіївці і про те, що не хоче дотримуватися Мінські домовленості.

"Водино, Авдіївка, Ластівчине - скрізь проскакує інформація про наплив найманців. У Ластівчине стоять негри, вибачте, афроамериканці. В Авдіївку вони неодноразово заходили", - в рамках пропаганди російських ЗМІ заявив "Гіві".

Проте жителі Авдіївки телефоном розповіли журналістам "Новин Донбасу", що в Авдіївці і Ластівчине жодного разу не були помічені іноземці, воюючи на боці української армії.
У вересні 2015 р. відбулося урочисте вручення членських квитків сепаратистського руху "Донецька республіка" бойовикам "міністерства оборони" сепаратистської республіки. Вручав членські квитки особисто Олександр Захарченко. Серед нових активістів, які отримали квитки, був і Михайло Товстих.

Однак відкрита публічна діяльність подобається далеко не всім бойовикам. Зокрема, лідер російських терористів Ігор Гиркин, критикуючи діяльність Михайла Товстих, повідомив, що він не є талановитим командиром, а став лише медійної зіркою для російських ЗМІ. За інформацією Гиркина, Товстих був водієм бойовиків в Слов'янську і тільки завдяки російським ЗМІ став тим, ким є зараз.

Бандформування "Сомалі"

Назва бандформування, очолюваного польовим командиром бойовиків Гіві, сьогодні відомо завдяки активному медійному використання терориста російською пропагандою. Командир терористів Михайло Товстих очолює "першу окрему батальонно-тактичну групу "Сомалі".

За інформацією Інформаційного опору", перша окрема батальонно-тактична група "Сомалі" складається приблизно 300-350 бойовиків. Структура бандформування: 1-й загін\рота, 2-й загін \рота; танковий підрозділ, приблизно 1-1, 5 танкових рот звичайною чисельності; артилерійська група, в яку зведено кілька мінометних, протитанкових та артилерійських підрозділів. Мінометні розрахунки і ПТРК також у складі "лінійних" рот; розвідувально-диверсійний підрозділ, до роти, тилова і медико-санітарна групи. Має на озброєнні: танки типу Т-64Б і Т-64БВ, Т-72А і Т-72БА, за деякими даними, є одна-дві одиниці Т-72Б3; ББМ - БМП-1,2, БТР-70,80, МТ-ЛБ, БРДМ-2; артилерія і міномети. 6-8 одиниць 122-му гармат Д-30 - близько 6 одиниць 122-мм САУ 2С1 "Гвоздика", 4 одиниці 100-мм протитанкові гармати МТ-12 "Рапіра", 6 - 152 -мм гармат "Мста-Б", півтори батареї 82-мм і 120-мм мінометів; ПТРК, ПЗРК, СПГ-9, АГС-17,21, ЗУ-23-2 - в повному асортименті; стрілецька зброя повного російсько-радянського спектру; транспорт представлений армійськими варіаціями Камаз\Урал і цілим набором віджатою цивільної технікою від джипів до бусів і фур.

Відомі місця застосування незаконного збройного формування бойовиків: захоплення і утримання Слов'янська; бої в Іловайські; район ДАП.

28 червня 2015 року начальник ГУ МВС у Донецькій області В'ячеслав Аброськін опублікував список деяких бойовиків окремого батальйону "Сомалі" так званої ДНР, що діє під керівництвом Михайла Товстих (Гіві). В основному це раніше судимі жителі Донецької області.

"На окупованій бойовиками території частині Донецької області орудують бандити "Сомалі" під керівництвом Михайла Товстих, 1980 р., жителя Іловайська, по кличці Гіві. "Діяч ополчення", який пройшов шлях від паркувальника до підполковника ДНР, Гіві відомий своїми показовими допитами полонених українських військових", - написав у фейсбуці Аброськін і додав список терористів. - Арепьев Олександр, 1989 р., житель Макіївки. Асин Євген, 1993 р. н., житель Донецька. Колега Товстих по минулій роботі охоронцем в супермаркеті Білих Владислав, 1993 р. н., житель Харцизька. Стояв на обліку в Дитячій кімнаті міліції як малолітній правопорушник. У 2009 р. проходив підозрюваним у скоєнні грабежу. Бережний Максим, 1994 р., житель Дергачів Харківської області. Біленко Вадим, 1990 р., житель Харцизька. Бородін Роман, 1994 р., житель Донецька. Волчков Єгор, 1990 р., житель Донецька. Притягувався до адміністративної відповідальності. Гончаров Геннадій, 1975 р., житель Новогродівки. Горохів Роман, 1990 р., житель Донецька. Есеналиев Рінат, 1992 р. н., житель Донецька. Єськов Олег, 1990 р., житель Донецька. Заворотинский Юрій, 1989 р., житель Макіївки, в 2013 р. було оголошено про підозру за зберігання наркотиків. Іванов Артем, 1985 р. н., житель Зугресу, притягувався до адміністративної відповідальності. Исмиев Антон, 1988 р. н., житель Херсона. Каліберда Андрій, 1993 р. н., житель Макіївки, раніше судимий. Касьянов Віталій, 1978 р., житель Харцизька, раніше судимий. Лазник Владислав, 1995 р. н., житель Донецька, двічі притягувався до адміністративної відповідальності. Любченко Михайло, 1994 р., житель Слов'янського району, у 2012 р. проходив підозрюваним у скоєнні грабежу. Малахов Михайло, 1986 р. н., житель Донецька. Двічі судимий. Гранатометник. Малюк Роман, 1988 р. н., житель Іловайська. Притягувався до адміністративної відповідальності. Петраускас Олексій, 1992 р. н., житель Селидове. Притягувався до адміністративної відповідальності. Підлісний Владислав, 1994 р., житель Донецька. Радченко Артем, 1984 р. н., житель Макіївки. Расулов Дмитро, 1991 р., житель Донецька. Притягувався до адміністративної відповідальності. Соловйов Олексій, 1972 р. н., житель Слов'янська, кличка Соловей. Стародубцев Дмитро, 2001 р., житель Донецька. Снайпер. Тарасенко Микола, 1991 р., житель Іловайська. Притягувався до адміністративної відповідальності. Терещенко Денис, 1979 р.н., житель Старобешівського району. У 2009 р. проходив підсудним за вчинення грабежу. Титаренко Роман, 1988 р. н., житель Павлограда. Вони не підуть від відповідальності за вчинені злочини. Їх же "колеги" по банді з Російської Федерації будуть встановлені, незважаючи на спроби сховатися за прізвиськами".

У вересні портал timeua.com повідомив про те, що командир загону бойовиків "Сомалі" Михайло Товстих був призначений керівником "окремого штурмового батальйону", який переходить під пряме керівництво ватажка ДНР Олександра Захарченко. Підготовка особового складу персональних охоронців Захарченко, а саме так назвали у соціальних мережах самі сепаратисти новостворений батальйон під керівництвом Гіві, буде сильно відрізнятися від підготовки інших бойовиків. Крім посиленої уваги до фізичної підготовки, важливим елементом стане відпрацювання навичок та злагодженості дій піших штурмових груп і техніки прикриття в умовах взаємодії на коротких дистанціях, а також при вуличних боях. У цьому батальйоні бойовиків окремий наголос, за завданням Захарченко, буде зроблений на бойових діях в різній мірі висотності будівель.

Оцінка потенціалу

Польовий командир бойовиків Гіві відноситься до категорії так званих медійних зірок серед керівників незаконних збройних формувань донецьких сепаратистів. Однак, на відміну від Мотороли, він є менш знаковою медійної фігурою російських пропагандистських ЗМІ. Діяльність командира терористичного бандформування Михайла Товстих, за оцінкою Ігоря Гиркина, останнім часом обмежується пропагандистськими картинками для сепаратистських ЗМІ, а не активною участю в бойових діях. Лідер російських терористів Ігор Стрільців низько оцінює військові здібності Михайла Товстих, додаючи, що героєм сепаратистів його створили саме кремлівські медіа. Порівняно з командиром бойовиків Арсенієм Павловим він не вважає Михайла Товстих провідним командиром сепаратистського бандформування.

Головним ризиком для бойовика з позивним Гіві є загроза фізичного знищення з боку українських патріотів або представників спецслужб з-за садистського ставлення до військовополонених і патріотам України. За цим показником Михайло Товстих має спільні риси з командиром терористів Арсенієм Павловим.

На сьогоднішній день головною загрозою для командира терористів Михайла Товстих є втрата медійного присутності в російських пропагандистських ЗМІ, які місяцями створювали з нього образ "талановитого керівника" терористичного загону. Такий поворот подій вплине на авторитет Гіві серед сепаратистів, який тримається тільки завдяки інформаційному супроводу прокремлівських ЗМІ. Не маючи, за оцінками самих бойовиків, великих військових талантів, втрата присутності в ЗМІ для Михайла Товстих означає поступову втрату своїх позицій, можливу заміну, виключення з лав бандформувань або навіть "зачистку". Використання Михайла Товстих російською пропагандою є елементом інформаційної війни Росії проти України. Тому зміна пріоритетів ЗМІ РФ у цьому підході буде означати кінець кар'єри польового командира Гіві. Також серед загроз для Михайла Товстих слід зазначити можливий арешт і показовий суд представниками українських правоохоронних органів з публічним висвітленням злочинної діяльності бойовиків і російських військових на території України. Це також несе загрозу для зовнішніх кураторів бойовика "Гіві.

Вразливими місцями Михайла Товстих є: залежність від російської пропаганди; штучно створений авторитет серед місцевих бойовиків; полювання з боку українських партизанів і правоохоронців.

Ресурсами польового командира терористів залишаються контакти з російськими медіа, згідно з лідером сепаратистів Олександром Захарченко.

Можливість "зачистки" або знищення польового командира Гіві у цих воєнно-політичних умовах на тимчасово окупованих територіях Донеччини оцінюється з низькою ймовірністю. Ліквідація або арешт Михайла Товстих можливі тільки при зміні влади в Донецьку на більш лояльних до Рінату Ахметову або представників української влади, у разі чого командири терористів можуть створити реальну військово-політичну опозицію і загрозу новому керівництву. Але ситуація може змінитися в будь-який момент, як і ставлення до нього з боку зовнішніх російських кураторів навіть при діючій колабораціоністську влади Олександра Захарченко.

   

    Реклама на dsnews.ua