• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

"Останній крок". Чому Жан Рено вирішив завершити кар'єру в Україні

Картина танцює на межі між трилером і фільмом-ініціацією
Фото: Facebook.com / Oleg German
Фото: Facebook.com / Oleg German
Реклама на dsnews.ua

Україна створить плацдарм для "останнього кроку" всесвітньо відомого французького актора Жана Рено. Для зйомок фільму з однойменною назвою 69-річний актор на вихідних прибув в Україну, вже встигнувши побувати Києві та оцінити красу Карпат. Якщо у горах його супроводжує глава Держкіно Пилип Іллєнко, то в столиці Рено зустрічав один з продюсерів фільму Олег Герман.

За словами останнього, актор встиг спробувати в Києві місцеву кухню і напої, а також "полюбити горілку з оселедцем в малих кількостях". У свою чергу, Іллєнко підкреслює, що співпраця з зірками такого масштабу - черговий етап розвитку нашої кіноіндустрії.

"ДС" зібрала все, що на даний момент відомо про майбутній проект.

Від Карпат до Канади

Стрічка, яка вийде в 2019 р., стане заключною в кар'єрі актора, на рахунку якого десятки відомих кінофільмів. Зйомки пройдуть не тільки в Україні (в Карпатах на озері Синевир та у Києві), але і в США (Нью-Йорк), а також Канаді.

"Останній крок" став одним з переможців десятого конкурсного відбору Держкіно. Це спільний проект Франції та України, виробництвом займаються East35, Seven52 і "Іст Вест Продакшн". Режисер і автор сценарію - Фредерік Петижан, продюсери - Лоран Тальрон, Флоранс Моос, Корін Бенішу, Оліас Барко та Олег Герман, оператор-постановник - кінооператор Тьєррі Арбоґаст.

Реклама на dsnews.ua

Крім Рено, який виконає головну роль, героїв фільму зіграють та інші зарубіжні зірки: Сара Лінд (Канада), Тому Хоппер (Британія) і Гарі Дурдан (США).

Серед українських акторів називають Ігоря Цишкевича, Маргариту Бурковскую і Олега Карпенка. Кінокартина, до речі, не з дешевих: держава виділить на зйомки трилера 21,6 млн грн, загальна вартість фільму складе, за попередніми оцінками, 73,8 млн грн.

Будиночок біля озера і вбивця-рятівник

Жан Рено зіграє в "Останньому кроці" найманого вбивцю, який несподівано для себе самого врятує дівчину від загибелі. На Закарпатті вже готові до зйомок - біля озера Синевир перекрили перехідну зону і побудували будиночок, в якому за сценарієм і буде жити головний герой.

Будучи самим розшукуваним серед анонімних найманих вбивць, герой Рено Генрі проводить час на самоті на березі маленького озера в Канаді (роль якого, очевидно, зіграє Синевир). Саме в його притулок за збігом обставин знайде притулок дівчина, важко поранена після нещасного випадку в горах під час катання на мотосанях. І тоді антигерой вперше врятує чиєсь життя.

Режисер Фредерік Петижан говорить, що його фільм перебуває на межі між психологічним трилером і фільмом-ініціацією, де кожен елемент буде підкреслювати ретроспектива: "Цей розповідь виводить на сцену Генрі, героя декількох днів, дивно сплетених між собою ненавистю і очарованностью".

Не вперше в Україні

Що цікаво, до цього Жан Рено вже знімався в українському кіно. Правда, всього лише в заключному епізоді сімейного фантастичного фільму "Поліна" від Film.ua. Фільм фінансувався також бельгійському і французькою студією Wild Tribe Films. Рено зізнавався, що йому було приємно стати частиною "українського пригоди", яке допомогли реалізувати вже знайомі обличчя - режисер Оліас Барко і оператор Тьєррі Арбогаст. Оліас Барко, крім участі в українських фільмах, відомий картиною "Убий мене, будь ласка", за яку отримав премію Marc'Aurelio D'oro. Тьєррі Арбогаст тричі був лауреатом премії "Сезар".

У фільмографії самого Жана Рено - більше 70 фільмів і телесеріалів, а також нагороди ордена Почесного легіону, Національного ордена заслуг, ордена Мистецтв і літератури. Крім зйомок у кіно, актор у 2001 р. допоміг японцям створити комп'ютерну гру Onimusha, в якій головний герой, Жак Блан, отримав його обличчя, міміку і голос у французькій озвучці.

    Реклама на dsnews.ua