• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

"Я патріот! Я сітки плів!" Вбивця активіста в Бахмуті зробив заяву цинічне

Реклама на dsnews.ua
Один з нападників на активіста Артема Мірошниченка, який помер, не прийшовши до тями, Микола Барабаш заявив, що разом з ще одним фігурантом справи Олександром Барышком вони били його не за мову

Правда, із-за чого саме, так і не зізнався, проте визнав свою провину і назвав себе патріотом України, передає "ДС" з посиланням на "Вільне радіо".

"Ніякого нападу на Мірошниченка із-за української мови не було! Хочу сказати, що мені дуже шкода за цей вчинок. Каюсь в своїх діях. Не хотів, щоб так сталося. Я не знав, що це за людина, бачив тільки силует. Він був весь одягнений в чорне, я не міг зрозуміти, хто він... Людина, що є гідним поваги, патріот України і так далі. Не думав, що так буде, мені щиро шкода", – розповів Барабаш.

За словами хлопця, Баришок не відмовляв його бити жертву, але керував ним під час бійки.

"Олександр спочатку пішов розмовляти з ним. Потім він забрав у нього речі. У мене немає такої звички чужі речі чіпати. Він говорив мені, мовляв, постій в стороні, мені треба поговорити. І у них почався конфлікт", – говорить Барабаш.

Нападник запевняє, що Мірошниченко спілкувався з ними не українською, а російською мовою. Каже, вони спочатку звернулися до нього саме російською і він відповів їм тим же.

Також додав, що добивати Артема не хотів. Задоволення від побиття не отримував. Зізнається, що це саме Баришок його постійно підбурював на подібні дії, і в той вечір попросив залишитися, "тому що йому було нудно і він хотів пошукати пригод".

Зловмисник зізнається, що його лякає тюремний термін, а ще він відчуває напругу і хвилюється під час судових засідань. Тепер, каже, навіть не знає, яке майбутнє його чекає.

"В училищі я тільки вступив, особливих оцінок немає. Ще мало провчився на стадії ознайомлення. В школі в мене були добрі оцінки. Я — патріот України. Плів мережі, і з прапором нашим навколо школи зі своїм класом ходив. Знаю українську, але з друзями спілкуюся російською. Просто мені простіше було їм пояснити словами, я б плутався. Мені запропонували перекладача, але я не просив його", – підсумував Барабаш.

Нагадаємо, 6 грудня в Бахмуті Донецької області помер активіст Артем Мірошниченко, який повергся нападу із-за української мови.

8 грудня його поховали.

    Реклама на dsnews.ua