• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Абсолютна більшість українців хоче незалежності від Росії, — опитування

Реклама на dsnews.ua

Абсолютна більшість жителів України (90%) підтримує незалежність української держави

Про це свідчать результати спільного опитування "Київського міжнародного інституту соціології" і російського "Левада-Центру" щодо ставлення жителів України і Росії одне до одного, передає "ДС" з посиланням на КМІС.

В ході дослідження українцям ставилося запитання "Як Ви в цілому зараз ставитеся до Росії?", А росіянам "Як Ви в цілому зараз ставитеся до України?". За весь період спостережень (крім вересня 2019 року) українці краще ставилися до Росії, ніж росіяни до України. У вересні 2019 року відношення росіян до України було дещо краще, можливо, через очікування, що нова українська влада змінить ставлення українців до Росії.

Після анексії Криму і початку військових дій на Донбасі відбулося різке падіння позитивного ставлення українців до Росії (з 90% до 30%), але після закінчення активних бойових дій ставлення українців до Росії знову дещо поліпшилася. І зараз — в серпні-вересні 2020 ставлення українців до Росії знову погіршилося, а ставлення росіян до України дещо покращилося і вдруге за історію спостережень росіяни краще ставляться до України, ніж українці до Росії.

Так, в Україні у вересні 2020 року добре або дуже добре ставилися до Росії 42% респондентів, погано або дуже погано теж 42%, 16% не визначилися. У Росії добре або дуже добре ставилися до України 48% населення, погано або дуже погано — 43%, 9% не визначилися. Ставлення українців до Росії істотно залежить від регіону: на Заході позитивно ставляться до Росії 30%, в Центрі — 38%, на Півдні — 52%, на Сході — 56%. Більшість тих, хто негативно ставиться до Росії, сконцентрована в Західному регіоні (56%), найменше таких — в Східному регіоні (27%).

У порівнянні з вереснем 2019 і лютим 2020 рівень підтримки незалежності України (відсоток тих, хто вважає, що Україна повинна бути незалежною від Росії) залишається незмінним — 90%, кількість бажаючих закритих кордонів з Росією, становить 39%, зате тих, хто бажає незалежних відносин, але без кордонів і митниць — 51%.

У Росії в порівнянні з січнем 2020 року трохи збільшилася кількість бажаючих закрити кордони з Україною — з 26% до 30%. Натомість зменшилася кількість тих, хто не хоче мати віз і кордонів (було 56%, стало 51%). Кількість бажаючих об'єднання в одну державу, практично не змінилася — 16%.

КМІС проводив опитування 12 — 16 вересня методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 2 тисячі осіб старше 18 років. До вибірки не включаються окуповані території. Статистична похибка вибірки становить 1,4 — 2,2%.

"Левада-центр" проводив опитування 20-26 серпня методом особистого інтерв'ю. Було опитано 1601 осіб старше 18 років. Статистична похибка при вибірці становить 1,5 — 3,4%.

Як повідомляла "ДС", згідно з результатами дослідження Центру соціального моніторингу, проведеного 20-29 вересня, президенту Володимиру Зеленському довіряють майже 38% українців, при цьому зовсім не довіряють йому — 27,5%.

    Реклама на dsnews.ua