• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Абсолютна більшість українців підтримують штрафи за відсутність масок у транспорті, - соцдослідження

Реклама на dsnews.ua

Близько 75% українців підтримують введення штрафів за неносіння масок у громадських місцях та транспорті, проти виступають лише 24% опитуваних

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", інформує "ДС".

За даними соціологів, 83% респондентів часто носять захисну маску, 14% – іноді або рідко і лише 3% – майже ніколи. Обробляють руки антисептиком 70% опитуваних українців, 23% – іноді або рідко, 6% – майже ніколи.

Крім того, лише 14% часто носять захисні рукавиці, 33% – іноді або рідко, 53% – майже ніколи. У порівнянні з березнем, користування масками значно зросло (з 58 до 83%), а захисними рукавицями – навпаки знизилось (з 38% до 14%).

Опитування проведено Соціологічною групою "Рейтинг" 15-17 листопада серед 3000 респондентів по всій Україні, за винятком окупованих Росією територій. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтервʼю з використанням компʼютера). Помилка репрезентативності дослідження — не більше 1,8%.

Як писала "ДС", 6 листопада Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає запровадження штрафів за перебування у громадських спорудах і транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту. У МОЗ повідомили, що штрафи за відсутність маски у транспорті та приміщеннях виписуватимуть на місці.

    Реклама на dsnews.ua