• USD 27.4
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Адвокат прокоментував звільнення Рубана і Савченко з-під варти

Реклама на dsnews.ua
Адвокат Володимира Рубана Олексій Шевчук заявив, що, звільнивши з-під варти його підзахисного і Надію Савченко, судді виявили "високу порядність" і незаангажованість

Свою позицію він озвучив в ефірі програми "Коментарі" телеканалу ZIK, передає "ДС" з посиланням на відео.

"Ці судді в подальшому можуть стати головами Верховного та Апеляційного судів або просто залишитися на своєму місці. Однак, точно не треба чекати, що з ними будуть зводити рахунки за принципову позицію", - сказав Шевчук.

У той же час, відповідаючи на питання про стратегію лінії захисту, він підкреслив, що має багато інших клієнтів, тому навряд чи зможе сконцентруватися тільки на ділі Савченко і Рубана до 7 травня - дати наступного засідання.

Він додав, що не бачить причин для подальшого утримування під вартою фігурантів гучної справи. За словами Шевчука, обвинувачення базується на приватних розмовах між Савченко і Рубаном, які можна кваліфікувати лише як "емоційну розмову".

"Будь-яка розмова можна кваліфікувати по-різному", - вважає адвокат.

Шевчук також висловив упевненість в тому, що після наступного засідання суду Савченко і Рубану не буде продовжено дію запобіжного заходу.

"Це неможливо процесуально. Все це закінчилося", - підкреслив Шевчук, додавши, що зараз у Конституційному суді знаходиться дуже важливе звернення.

"Думаю, найближчим часом буде прийнято рішення, що не можна без згоди Верховної Ради проводити негласні розслідування щодо народних депутатів", - сказав захисник Рубана.

Як повідомляла "ДС", Броварський районний суд ухвалив рішення змінити запобіжний захід нардепу Надії Савченко та керівнику Центру визволення полонених "Офіцерський корпус" Володимиру Рубану: Савченко та Рубан були випущені з-під варти прямо під час засідання суду.

Разом з тим, коментуючи ситуацію з "справою Савченко-Рубан, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що "звільнення з-під варти на підготовчому судовому засіданні зовсім не означає зняття звинувачення".

    Реклама на dsnews.ua