• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Аеропорт "Київ" у 2023 році не працюватиме 8 місяців: у чому причина

Аеропорт "Київ" у 2023 році буде зачинений на 8-9 місяців для реконструкції злітної смуги, яку мають подовжити та посилити. На це планують витратити до 5 млрд грн

Аеропорт "Київ"
Аеропорт "Київ"
Реклама на dsnews.ua

Про це під час пресконференції розповів голова ради директорів аеропорту Денис Костржевський, передає "ДС" з посиланням на avianews.

За його словами, після робіт аеропорт без обмежень зможе приймати усі літаки лоукостера Wizz Air — Airbus A320 и A321. Через те, що останній тип літаків не може літати у "Київ" з повним завантаженням, Wizz Air вирішив відкрити новий дальній рейс з Абу-Дабі в аеропорт Бориспіль.

Так, будівельники демонтують старе покриття з асфальту, посилять основу, а потім зведуть нове покриття з бетону. Довжину смуги в ході робіт хочуть збільшити на 460 метрів до 2770 метрів.

Крім того, роботи на летовищі дозволять зменшити мінімальну видимість для посадок у "Києві" з 800 метрів до 350 метрів завдяки новій інструментальній системі посадки ILS категорії II ICAO.

Роботи з реконструкції аеродрому також включатимуть посилення покриття руліжних доріжок і перону зі стоянками для літаків, аби їх могли використовувати більш важкі авіалайнери. Якщо цього не зробити, літаки не зможуть зʼїжджати з оновленою смуги без ризику пошкодити поверхні аеродрому, пояснив Костржевський.

У 2021 році аеропорт хоче визначити проектувальника робіт, у 2022 році провести посилення поверхні аеродромних покриттів без припинення польотів, а в 2023 року приступити до робіт на смузі з закриттям аеродрому на прийом літаків.

За словами Костржевського, вартість робіт може сягати від 2,5 до 5 млрд грн. Ці кошти планується залучити з бюджету Києва, державного бюджету або використовувати змішане фінансування.

Допускається, що роботи можуть фінансуватися і на умовах концесії. Наразі летовище "Київ" належить однойменному комунальному підприємству, власником якого є Київська міськрада.

Нагадаємо, у січні 2021 року на черговому засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин депутати підняли питання розширення аеропорту «Київ» у мікрорайоні «Жуляни».

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua