• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Заарештований "український диверсант" Панів звинуватив ФСБ в тортурах

Реклама на dsnews.ua
Громадянин України Євген Панов, обвинувачений у справі про організацію терактів в Криму, написав заяву в СК РФ зі скаргою на тортури, які, за його словами, застосовувалися до нього протягом шести днів після затримання в ніч на 7 серпня 2016 року

Як передає "ДС", про це повідомляє "Медиазона" з посиланням на адвоката Панова Дмитра Дінз.

У заяві йдеться, що Панова затримали близько чотирьох ранку 7 серпня на КПП в Армянську, коли він на своїй машині намагався в'їхати в Крим з боку України.

Його попросили вийти з машини для огляду, після чого вдарили по голові якимось предметом і з мішком на голові відвезли в якесь приміщення, де почали катувати, б'ючи залізною трубою і підвішуючи за наручники.

На питання про причини того, що відбувається, йому відповіли, що це розплата "за спільні поїздки з Олексієм Сандулом" (людина з таким ім'ям був на опублікованому 11 серпня відео допиту Панова).

Також у той день його вивели на вулицю, заявивши, що розстріляють, і ненадовго зняли мішок з голови - за цей час він встиг розгледіти двох чоловіків, яких, як пише видання, готовий пізнати.

Увечері 7 серпня Панова відвезли, як він вважає, в Сімферополь, де продовжували катувати з використанням електричного струму, за його словами, до 9 серпня.

З публікації випливає, що в цей день його відвезли до суду, де він вперше побачив другого фігуранта справи Андрія Захтея. Суд заарештував їх обох на 15 діб за нецензурну лайку на вулиці.

Раніше Дмитро Дінз розповідав, що Панова заарештували за лайку на наступний день після затримання, тобто 8 серпня; таку ж дату арешту Захтея називав адвокат останнього Ілля Новіков.

Після суду Панів провів два дні в ізоляторах тимчасового утримання, а 11 серпня (на наступний день після оголошення ФСБ про запобігання терактів) суд у Сімферополі заарештував його за підготовку диверсії.

За словами Панова, свідчення, які були зняті на камеру і опубліковані 11 серпня, він дав під тортурами. Крім того, він підписав всі документи, які йому давали співробітники ФСБ.

У заяві в СК Панов просить перевірити дії тих, хто його затримав і катував, і притягнути їх до кримінальної відповідальності, пише "Медиазона"

"Вперше нагодували і дали випити води йому тільки в СІЗО, каже Панов. Про тортури він розповідав призначеному наслідком адвокату Ользі Помозовой, яку побачив у будівлі ФСБ в Севастополі. "Адвокат запитала мене: "Тебе били?", при цьому вона говорила пошепки. Я відповів: "Звичайно, а що, не видно?"". Більше вона мене питань не ставила", - повідомляє видання.

Як повідомляла "ДС", 11 серпня МЗС Росії у заяві про "теракти" в окупованому росіянами Криму назвав імена українців, які нібито брали участь у підготовці диверсії. Ними виявилися Панов Євген Олександрович і Захтей Андрій Романович. Пізніше українська сторона встановила, що відео про затримання Панова є фальшивкою ФСБ.

10 листопада російська ФСБ повідомила про затримання в Севастополі чергових членів диверсійно-терористичної групи головного управління розвідки Міністерства оборони України, які готували диверсії на об'єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення Криму.

За даними спецслужб Росії, у затриманих "українських диверсантів" нібито вилучені вибухові пристрої великої потужності, зброю і боєприпаси, засоби спеціального зв'язку. Суд Севастополя заарештував трьох затриманих у Криму громадян України.

    Реклама на dsnews.ua