• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Банда "Гіві" вирізає метал в зруйнованому ДАПе — СБУ

Реклама на dsnews.ua
Бойовики "привілейованих" підрозділів і частина місцевих "силовиків" займаються мародерством і грабежами

На окупованій території Донбасу члени "11-го полку, 1-го армійського корпусу "ДНР" і банди "Сомалі" займаються вирізкою металу в донецькому аеропорту заявив керівник Антитерористичного центру при СБУ Віталій Маліков, передає "ДС" з посиланням на ZN.UA.

За його словами, бойовики "привілейованих" підрозділів і частина місцевих "силовиків" займаються мародерством, грабежами, кришуванням бізнесу, тіньовий видобутком і постачанням в РФ вугілля, металобрухту та іншими злочинами.

"Наприклад, члени "батальйону "Сомалі", очолюваного довіреною особою Захарченко - Михайлом Товстих (на прізвисько "Гіві". - ред.), і "11-го полку, 1-го армійського корпусу "ДНР" займаються вирізкою металу на промислових підприємствах і демонтажем металевих конструкцій аеропорту Донецька", - підкреслив Маліков.

За його інформацією, ватажків бойовиків найбільше "заробляють" саме на металобрухті і розкрадання майна підприємств.

"Вони вже вивезли на територію РФ обладнання великої кількості промислових підприємств, у тому числі оборонно-промислового комплексу. Зокрема мова йде про ВАТ Краснодонський завод "Юність", ЗАТ "Луганський патронний завод", ВАТ "Луганський електромашинобудівний завод", ДАХК "Топаз", ВАТ "Луганськтепловоз", "Луганському авіаційному ремонтному заводі", "Сніжнянському машинобудівному заводі "та інших", - підкреслив він.

За словами глави АТЦ, вони здають на металобрухт і обладнання з вугільних шахт.

"Вони їх відкопують і починають пиляти. За нашою інформацією, спочатку вони взяли те, що було зверху, а тепер залізли, скажімо так, "на рівень, нижче горизонту". В даний час з 51 шахти "ДНР" функціонує лише 14, а 37 - повністю фізично ліквідовані. На території, підконтрольній "ЛНР", на кінець грудня 2015 було заплановано ліквідувати чотири шахти ДП "Донбасантрацит" і шість шахт ДП "Луганськвугілля", - заявив Маліков.

Читайте також:

Як раніше повідомляла "ДС", військові РФ не поділили метал з зруйнованого ДАП-а, є жертви.

    Реклама на dsnews.ua