• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

BANDA і FAVBET: ставки на спорт — це не про гроші, а про емоції і розвагу

Змінити ставлення українців до беттінга планують креативні команди FAVBET і BANDA. Вони планують нівелювати токсичність цілої галузі та зробити ставки на спорт частиною сучасної культури

Реклама на dsnews.ua

"Індустрія азартних ігор переживає в Україні системні зміни, пов'язані з легалізацією грального бізнесу. Ми провели дослідження, яке показало, що цільова аудиторія стомлена від агресивної реклами ставок. Ми хочемо перетворити цей бізнес з кричущого, яскравого, строкатого в нормальну усвідомлену сферу людських взаємин. Зробити його більш, зрозумілим, доступним — таким, що допоможе людині піти від рутини та отримати нові емоції, зануритися в гру", — пояснює Борис Цомая, креативний директор FAVBET.

"Аудиторія беттінгового бізнесу сильно помолодшала, їм цікавий вже не футбол, а більш швидкі розваги, наприклад — кіберспорт. Ми хочемо зайняти місце розваг в житті людини. Коли приходиш додому після важкого робочого дня, зробив ставку на улюблену команду, це викликає емоції, додається видовищність до перегляду матчу, а проблеми відходять на другий план. Покоління Z як ніхто відчуває фальш. Тому наша внутрішня позиція — не робити продукт занадто рекламним, вилизаним і стерильним. Ми хочемо показувати звичайних людей у звичному середовищі з щоденними проблемами та способами переживання емоцій. Ставка робить будь-яку подію видовищною. Наша головна цінність — емоція від ставок і додавання видовищ в життя. Але наше завдання як відповідального бренду — не дати людині заграватися по повній. Тому "Грай відповідально" — одна з цінностей, яку ми будемо транслювати найближчим часом", — коментує Олексій Малишка, Head of brand FAVBET.

Борис Цомая, Олексій Малишка — креативна команда FAVBET
Борис Цомая, Олексій Малишка — креативна команда FAVBET

"Перед нами стояло круте і непросте завдання — захотіли не просто оновити бренд FAVBET, а змінити сприйняття всієї категорії. Треба було придумати, як змінити звичну комунікацію і по-новому розповісти людям, про що беттинг насправді. Ми зрозуміли, що потрібно піти від агресивно-маскулинного тону, гучності, закликів заробити, які тільки сильніше заганяли індустрію в "андеграунд". Беттінг — це ж старовинна історія, він завжди був частиною спорту і суперництва. Ставка підвищує залученість в гру, кожен момент матчу стає ще більш небезпечним, а розв'язка — емоційнішою. Для першої комунікації ми створили ролик-ретроспективу про найдавніше людське заняття — гру. У ньому ж ми заявили оновлений тон голосу і показали елементи нового візуального стилю FAVBET. Ми використовували базовий принцип маркетингу: щоб бути поміченим, роби по-іншому", — коментує Роман Гурбанов, senior copywriter Banda.

"Ми хотіли не тільки виділитися, але і зрозуміти, з якими людьми ми говоримо. До цього беттинг спілкувався тільки з тими, хто і так регулярно робить ставки. Тому їх комунікація була нав'язливою, кричущої і агресивною. Ми ж сконцентрувалися на тих, хто в принципі не проти зробити ставку, але їх відштовхує імідж категорії і азарт-орієнтована реклама букмекерів", — додає Ілля Почкун, senior art director Banda.

Роман Гурбанов, Ілля Почкун з BANDA
Роман Гурбанов, Ілля Почкун з BANDA

14 квітня креативні команди презентували нове позиціонування FAVBET, в основі якого європейський підхід — ставлення до гри як до розваги, а не до способу заробітку.Слоган кампанії "Будь в середині грі".

    Реклама на dsnews.ua