• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Більшість українців зізнались, що збідніли за "два роки Зеленського" через некомпетентність та корупцію влади

Більше половини громадян України вважають, що фінансове становище їхньої родини за останні два роки погіршилося. Про покращення говорять лише 11,3% населення

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, повідомляє "ДС".

"Більшість респондентів – 54,4% – вважають, що за останні 2 роки фінансове становище їхньої родини погіршилося. Про покращення говорять 11,3% респондентів, а 33,6% стверджують, що нічого не змінилося за цей період", — заявили в КМІС.

9 з 10 респондентів за останній рік зіштовхувалися з підвищенням тарифів на комунальні послуги (91,5%) і зі зростанням цін на основні харчові продукти (90,6%). Разом з цим, зі зниженням зарплат або пенсій зіштовхувалися 35,4% респондентів, а з повною чи частковою втратою місця роботи – 31,9%.

Респондентам також ставилося запитання, що, на їхню думку, є головною причиною економічної кризи в Україні. Найбільше респондентів (42,9%) вважають основною причиною високий рівень корупції. 33,8% респондентів пояснюють кризу некомпетентністю влади. Значно менше респондентів причинами вважають війну на Сході України (10,6%) і пандемію коронавірусу (8,3%).

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки упродовж 27 травня — 1 червня 2021 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів) з квотним відбором опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua