• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Більше половини українців незадоволені Зеленським і Шмыгалем, - опитування

Реклама на dsnews.ua
Соціологічна група "Рейтинг" оприлюднила результати дослідження, присвяченого оцінці соціально-політичної ситуації в Україні

Про це повідомляється на сайті "Рейтингу", передає "ДС".

За результатами опитування, 22% респондентів оцінили напрямок руху країни як правильне, 63% - як неправильне, ще 15% не змогли відповісти. За останній місяць спостерігається падіння позитивних оцінок стану справ в країні з 32 до 22%.
Дві третини опитаних відзначили погіршення економічного становища України за останні півроку. Майже чверть вважають, що воно не змінилося, 9% - покращилася.

Погіршення економічного становища власної сім'ї відзначила половина опитаних, майже 40% не помітили змін, 9% - побачили покращення. У найближчі півроку близько 40% очікують погіршення економічного становища країни, 31% вважають, що воно не зміниться, 17% сподіваються на поліпшення.

53% вважають, що економічна криза восени цього року може відбутися із-за некомпетентності влади. 32% припускають, що причиною може стати коронавірус, ще 6% - війна на Донбасі.

Серед емоцій, які найкраще відображають стан, найбільшими виявилися розчарування (41%) і надія (30%). Далі йдуть печаль (15%), страх, злість, розгубленість, інтерес (по 11%), радість і байдужість (по 9%), подив (7%).

Діяльністю президента Володимира Зеленського задоволені 36%, незадоволені - 52%. Роботою спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова задоволені 21%, незадоволені - 51%, важко оцінити його роботу 28%.

Роботу парламенту і уряду опитані оцінюють значно гірше. Лише 9% позитивно оцінили діяльність Верховної Ради, 76% - негативно. Роботою прем'єр-міністра Дениса Шмигаля задоволені 9% (56% - незадоволені, 36% - не змогли оцінити). Лише 8% задоволені роботою Кабміну, 71% - не задоволені, кожен п'ятий не відповів на це питання.

Опитування проводилося 24-28 червня серед українців старше 18 років у всіх областях країни, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Всього опитали 2000 осіб, похибка результатів не більше 2,2%.

Як повідомляла "ДС", за даними соціологічної служби Центру Разумкова, Зеленський залишається політиком з найвищим рівнем довіри серед населення - 41%. Разом з тим не довіряє президенту 51% громадян.

    Реклама на dsnews.ua