• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Більшість українців хочуть, щоб Росія і Німеччина виплатили репарації за свої злочини

Більша частина громадян України підтримує ідею вимоги репарацій від Росії та Німеччини за злочини радянського і нацистського режимів

Нова Польща
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, проведеного на замовлення "Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", інформує "ДС".

55,3% опитаних підтримують (36,2% повністю і 19,1% частково) ідею висунення вимог до Росії за злочини сталінського режиму: депортацію українців і кримських татар. Не підтримують ідею вимоги репарацій 35,7%. Більше прихильників такого рішення в західних областях (66,7%), найменше — на Донбасі (33,5%).

Ідею висунення вимог до Німеччини за злочини нацистського режиму підтримує 61% опитаних підтримує (34,5% повністю і 26,6% частково). Не підтримують таку ідею 31,5% опитаних. Ця ідея має підтримку більшості у всіх макрорегіонах країни.

Опитування проводилося 1-7 червня у всіх регіонах України за винятком окупованих територій. Всього було опитано 2 003 повнолітніх респондентів методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua