• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Бойовики утримують у в'язницях та СІЗО Донбасу 30 жінок, — Денісова

У в'язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини незаконно утримують 30 жінок

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це омбудсмен Людмила Денісова написала у Telegram, передає "ДС".

"Наразі у в'язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини незаконно утримують 30 жінок, де зазнають катувань та неналежного поводження. П'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги через проблеми зі здоров'ям. Наголошую на необхідності тиску на країну-окупанта Росію задля дотримання прав незаконно ув'язнених громадян України та негайного їх звільнення", — написала вона.

Денісова наводить приклад українки, вчительки фізики Наталії Шило, яка пів року незаконно утримується у полоні на території тимчасово окупованої Донецької області. Її підозрюють у нібито "шпигунстві на користь України".

Жінку затримали в окупованій Горлівці 5 червня 2021 року, куди вона приїхала з Києва відвідати літню матір.

Лише через 30 днів після затримання рідним вчительки дозволили передати їй одяг та продукти. Наразі вона перебуває у СІЗО-5 окупованого Донецька.

Шило — корінна мешканка Горлівки. Після тимчасової окупації переїхала до Харкова, де працювала у школі та стала лауреатом міського конкурсу "Учитель року – 2018" у номінації "Фізика". Згодом Наталія переїхала до Києва.

Денісова просить голову місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жіллетт здійснити візит до СІЗО-5 м. Донецька, з метою перевірки додержання прав Шило та інших утримуваних осіб.

Як повідомляла "ДС", 18 жовтня бойовики узяли в заручники спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Горлівці Донецької області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua