• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Будівництво найбільшого ЖК "Укрбуду", переданого "Київміськбуду", може зупинитися

Питання подальшого будівництва одного з найбільших ЖК "Укрбуду" — «Чарівне місто», прийнятого "Київміськбудом", залежить від рішення Верховного суду

Будівництво ЖК
Будівництво ЖК
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті «Київміськбуду», передає "ДС".

Зараз будівельні роботи на об'єкті тривають.

«Але питання подальшого будівництва залежить від рішення Верховного суду, який 25.02.2021 р розгляне скаргу Офісу генерального прокурора на Постанову Північного апеляційного господарського суду від 24.11.2020 р, яким визнано договір про будівництво комплексу дійсним і повністю відмовлено в задоволенні позову, поданого ще у 2017 заступником Генерального прокурора — головним військовим прокурором до попереднього забудовника.

Апеляційною інстанцією були враховані права та інтереси інвесторів будівництва, які очікують отримати власне житло. Суд взяв до уваги те, що в разі визнання договору про будівництво недійсним, Додатковий договір до Договору про будівництво житлового комплексу по вул. Бориспільська, 18 у Дарницькому районі м. Києва також втратить свою силу, що призведе до зупинки будівельних робіт. Адже права і обов'язки ПрАТ «ХК« Київміськбуд» на добудову житлового комплексу припиняться і гарантувати отримання квартир як інвесторами так і військовослужбовцями Холдингова компанія не зможе з незалежних від неї причин», — йдеться у тексті.

Також недійсність договору про будівництво житлового комплексу спричинить за собою взагалі відсутність права на отримання інвесторами (довірителями ТОВ «Фінансова компанія «Житло-Капітал») оплачених ними об'єктів нерухомості.

«Ні прокуратура, ні держава, у разі задоволення позову Верховним судом, не гарантують інвесторам повернення сплачених грошових коштів, оскільки залучені фінанси були спрямовані на здійснення цього будівництва — оплату будівельних робіт і закупівлю матеріалів. Ніяких механізмів по компенсації або добудови об'єкта поки не існує, а мотиви таких дій прокуратури на сьогоднішній день невідомі», — кажуть у «Київміськбуді».

Нагадаємо, 12 грудня 2019 р. президент України Володимир Зеленський в ефірі програми «Право на владу» заявив, що недобудовану нерухомість компанії «Укрбуд», гроші в яку вклали 13 тис. осіб, завершить «Київміськбуд».

17 червня 2020 Кабінетом міністрів України була прийнята постанова №772-р «Про заходи щодо розв'язання проблем інвесторів житлових комплексів, будівництво яких здійснювалося підприємствами — учасниками державної будівельної корпорації «Укрбуд».

    Реклама на dsnews.ua