• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Чиновники за гроші підвищували бали ЗНО: Збитків на 7 млн грн

Реклама на dsnews.ua
Глава Українського центру оцінювання якості освіти з заступниками заробляв на завищення результатів ЗНО для 800 абітурієнтів

Про це повідомляє прес-служба Національної поліції, передає "ДС".

"До складу злочинної організації входили керівник Українського центру оцінювання якості освіти, два його заступники і ще двоє службових осіб вказаної установи", - йдеться в повідомленні.

Поліцейські з'ясували, що підозрювані мали доступ до центру інформації про результати зовнішнього незалежного оцінювання і протягом 2008-2013 років завищували результати за гроші.

"Така фальсифікація результатів ЗНО дала можливість певним особам вступити до вузів і вчитися у них саме за рахунок держави", - повідомили в поліції.

Слідством встановлено, що службові особи змінювали результати оцінювання більш 800 разів, завдавши збитків держбюджету на суму понад 7 мільйонів гривень.

"Ці кошти були витрачені на навчання осіб, які були зараховані на місця державного замовлення не за результатами конкурсу, а в результаті протиправного завищення результатів", - наголошується в повідомленні.

Учасникам угруповання інкримінують скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 ("Зловживання владою або службовим становищем"), ч. 3 ст. 362 ("Несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї"), а також ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації) Кримінального кодексу України.

Треба зазначити, що в повідомленні не вказані прізвища посадових осіб УЦОЯО.

Директором центру з 5 січня 2011 по 23 березня 2014 рік була Ірина Зайцева. З 25 березня 2014 по 21 вересня 2015 року директором був Ігор Лікарчук. 22 липня 2015 року Лікарчук був відсторонений від виконання обов'язків директора УЦОЯО і з 30 липня обов'язки директора УЦОЯО тимчасово виконував його заступник Віталій Дяченко.

    Реклама на dsnews.ua