• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Що страшніше коронавіруса?

Хотів би звернути увагу всіх на заяву федерального канцлера Австрії Себастьяна Курця про те, що до кінця року він прогнозує в країні 700 000 безробітних (20% від працездатного населення)
Реклама на dsnews.ua

Тому він вважає, що Австрія, незважаючи на закони ЄС, ухвалить рішення про те, щоб закрити ринок праці для громадян ЄС. Більш того, за словами Курця, такі ж рішення можуть прийняти Німеччина і Франція (це початок розвалу Євросоюзу, але це окрема тема).

Якщо ситуація буде розвиватися за таким сценарієм, можна очікувати, що ближче до осені, особливо після відновлення регулярного авіа - і автосообщения, в Україну повернеться мінімум мільйон заробітчан. Не зараз, на Великдень, як багато лякають, а саме ближче до осені. І це буде величезний виклик для служби зайнятості.

Зараз в Україні, за даними Міжнародної організації праці, 8,5% працездатних людей безробітні. Після закінчення епідемії і разом з поверненням заробітчан ця цифра зросте як мінімум в два - два з половиною рази.

Простих рішень, що з цим робити, немає і бути не може. На жаль. Але насправді не коронавірус, а саме безробіття - головний виклик для України як держави. Тому в цей раз нікуди їхати (ні ЄС, ні Росія не будуть мати потребу в працівниках). Паралельно завдяки кризі різко схлопнется тіньова економіка всередині країни.

Потрібно буде йти на непопулярні речі. А в рік виборів на це мало хто готовий йти. Але найгірше - зараз скотитися в популізм і кричати азаровское # кризамінєт.

    Реклама на dsnews.ua