• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

COVID-19 не заважає широко відзначати дні міст, але не дозволяє в'їхати в Україну паломникам-євреям, — рабин Мота Франк

Реклама на dsnews.ua

Більше 3000 тисяч євреїв-паломників, включаючи дітей, другий тиждень залишаються заблокованими на білорусько-українському кордоні через неузгоджені дії вищого керівництва України

Про це повідомив рабин Мота Франк.

Він заявив, що Україна фактично закрила кордон 28 серпня, а не 29-го, як заявляв міністр МВС Арсен Аваков. Рабин також нагадав слова президента Володимира Зеленського про те, що святкування Рош-ха-Шана допустимо за умови дотримання протиепідемічних обмежень.

«Маски носять тільки в Умані на вулиці Пушкіна, у всіх інших місцях ніхто не носить, не дотримуються дистанцію і інші карантинні заходи. У той час коли тисячі прочан буквально живуть на кордоні, ми бачимо, як в Одесі та Дніпрі святкують дні міста, як збирають сцени, проводять концерти для масового скупчення людей. Держава дає згоду на такі подвійні стандарти. Це неприпустимо», — сказав Мота Франк.

Рабин зазначив, що брацлавські хасиди — одні з наймасовіших туристів, які відвідують Україну протягом усього року. За даними МАУ, 11% туристів, які відвідують Україну, — євреї, які приїжджають до місць своїх релігійних святинь. У їх числі не тільки громадяни Ізраїлю, але і значна кількість громадян США, Великобританії і багатьох інших країн.

«Десятки тисяч туристів приїжджають в Україну, витрачають тут свої гроші. Багато жителів Умані добре заробляють за рахунок святкування Рош-ха-Шана, це правда. Ми нічого не просимо натомість, тільки дотримуватися своїх обіцянок», — сказав Мота Франк.

Він закликав президента і Кабмін пустити паломників в Україну і якомога швидше врегулювати ситуацію на кордоні: «Тисячі людей з дітьми другий тиждень в польових умовах. Це недоступімо».

Щороку більше 20 тисяч послідовників брацлавської течії хасидизму зʼїжджаються з усього світу на могилу рабі Нахмана в Умані для святкування Рош-ха-Шана (єврейського Нового року). У цьому році він відзначається 18-20 вересня.

    Реклама на dsnews.ua