• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

Кіно, німці і монголи. Чому українського короля Данила грає каскадер

Після фільму "Жива" Тарас Химич взявся за створення картини про короля Данила
Сергій Ярмошенко, виконавець ролі Данило
Сергій Ярмошенко, виконавець ролі Данило
Реклама на dsnews.ua

У цьому році в Україні повинна відбутися прем'єра фільму "Король Данило". Основну частину зйомок завершили ще в минулому році, встигнувши в ході роботи замінити і виконавця головної ролі, і ряд інших акторів. Держава у виробництві картини не бере - гроші на фільм дають меценати. Частина коштів допомогли зібрати звичайні українці - 12 липня на краудфандингової платформі Na-Starte стартував проект по збору коштів на зйомку фільму. Планували зібрати 4 млн грн, однак, як розповіла "ДС" виконавчий продюсер фільму Олеся Галканова-Лань, суму в підсумку зменшили до 100 тис. грн - інші кошти вдалося отримати від спонсорів. Знімає картину Тарас Химич - режисер стрічки "Жива" про зв'язковий УПА.

Актор-каскадер і актор-тренер

Головну роль короля Данила виконує Сергій Ярмошенко. Спочатку на роль був запрошений тернопільський актор і співак Олександр Алексєєв, але його замінили прямо посеред зйомок. Галканова розповідає, що Алексєєву не підійшли умови контракту, так і у знімальної групи були до артиста претензії. "Олександр - талановитий актор, але слабенький за майстерністю. Він молодий, амбітний, сподіваємося, роль собі знайде. Новий актор, Сергій Ярмошенко, більш зрілий за віком, і ми вирішили, що він більше підходить під потрібний образ", - зазначає Галканова-Лань. Ярмошенко - професійний каскадер, один з кращих в Україні. Він працює в кінному театрі в Запоріжжі, володіє холодною зброєю. Роль Данила стане дебютом Ярмошенко у головній ролі.

"Позиція Invert Pictures проста: важливо, щоб герой відповідав образу", - каже продюсер. Фільм стане швидше художньою інтерпретацією історичних подій, ніж спробою достовірно переказати минуле, тому в ньому фігурують як історичні, так і вигадані персонажі. Частина образів - збірні, які об'єднали риси різних історичних особистостей.

Серед інших акторів - Юрій Вихованец з Івано-Франківського театру, який для ролі Василька Романовича кардинально змінив образ, Мирослава Рачинська, актриса Львівського театру (грає маму короля), Євгенія Муц з львівської театральної школи (грає дружину Данила). Кращого друга короля - Гордія Мстиславовича - зіграє Олег Сикірінський з Львівського театру ім. М. Заньковецької, а роль хана Бату виконає Рінат Хайруллін, народжений у Казахстані. "Раніше Рінат грав у різних країнах СНД, але тепер погоджується тільки на українські проекти", - говорить продюсер. Найманого вбивцю-вікінга зіграє Роман Муць. "У нього немає акторського досвіду, але він бере уроки акторської майстерності і не поступається професійним акторам. Роман також професійний тренер, займається з кожним актором фізичною підготовкою, стежить за їх вагою", - розповідає Галканова-Лань. А ось роль магістра Тевтонського ордену Бруна зіграє заслужений артист Польщі Віктор Лафарович.

"Це не протистояння в прямому сенсі українців і монголів, це фільм про вчинках, рішеннях. Ми намагаємося показати погляди монголів на життя, розповісти, як після занепаду Київської Русі Київ увійшов до складу Землі Романовичів, як король Данило перебував під тиском Європи, ордена хрестоносців", - розповідає Галканова. Продюсер каже, що фільм далеко не про одному короля, адже у нього є сім'я, вороги, друзі, слуги.

Реклама на dsnews.ua

Фільми за свій рахунок

Пояснюючи, чому гроші на фільм просили у меценатів і простих українців, а не у держави, Галканова-Лань підкреслює: "Ми хочемо показати, що українське кіно може буде реалізовано за рахунок меценатської підтримки".

Знімають картину у Львові, Львівській області та Карпатах. Для зйомок спорудили внутрішні декорації княжого палацу і монгольського міста. "У нас дуже широка географія - від західних кордонів держави Галицького до монгольської орди і Ватикану", - говорить Галканова. Місцева влада та жителі допомагають шукати місця для зйомки, іноді вдається домовитися про пільгових умовах для зйомок.

Круті каскадери і "примхи" погоди

Галканова зазначає, що над картиною працює група з 40 каскадерів, якою керує Ілля Юрчишин: "Це професійна людина, з ним дуже приємно працювати. Основна трудність у нас - погода, за якої часто доводиться переносити сцени".

Дорівнює знімальна група, звичайно ж, на Голлівуд. Продюсер підкреслює, що український кінематограф повинен ставити високу планку, щоб люди повірили в українське кіно. "Як це зробити? Треба робити добре. Не завжди це патріотичні ідеї - потрібні і комедії, і драми, і історія, і екшн", - вважає Галканова. Продюсер зауважує, що в українських фільмах поки що може і замало спецефектів, але акторська гра, сюжети, грим уже не поступаються закордонним кіно. До того ж в Голлівуді теж поступово відмовляються від нагромадження спецефектів.

У свою чергу, і кінотеатри повинні навчитися довіряти українським кіношникам. "У нас є професійні гримери, художники. Головне в нашому фільмі - що весь український продукт. Але важливо, щоб люди пішли на нього, не тому, що ми спекулюємо на українському продукті, а тому, що кіно - класне", - зазначає Галканова.

    Реклама на dsnews.ua