• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

"Датагруп" підтримала запуск Урядової консультаційної лінії з питань безпеки дітей в інтернеті

15 вересня в Україні введено в дію Урядову консультаційну лінію з питань безпеки дітей в інтернеті — 1545 (далі вибрати 3)

Реклама на dsnews.ua

Лінію створено Урядовим контактним центром у партнерстві з освітнім проектом #STOP_SEXтінг і за підтримки телеком-оператора «Датагруп» спільно з патронатною службою Віцепрем'єр-міністра — міністра цифрової трансформації України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України та Уповноваженим Президента України з прав дитини.

«Тепер у кожного з батьків в Україні є можливість проконсультуватися у експертів щодо проблем насильства в інтернеті: доведення до самогубства, кібербулінгу, секстингу, шахрайства тощо. Лінія консультаційної підтримки дозволить впровадити в Україні досягнення міжнародної спільноти щодо захисту дітей. Вважаю, що це дуже важлива соціальна ініціатива, про яку повинні дізнатися в кожній українській родині», — коментує запуск Урядової лінії з питань безпеки дітей в інтернеті Михайло Шелемба, СЕО« Датагруп».

Консультаційна лінія, в першу чергу, орієнтована на дітей, які зіткнулися з проблемами онлайн, і на дорослих, чиї діти мають проблеми в мережі Інтернет. Однак зателефонувати і отримати консультацію може кожен, хто цікавиться питаннями захищеності дитини в інтернеті. Також дорослі можуть отримати кваліфіковані консультації щодо особливостей технічних налаштувань додатків, якими діти користуються в цифровому середовищі.

«Будучи соціально відповідальною компанією і одним із провідних гравців на телеком-ринку країни, ми розуміємо, що сьогодні захист дітей в інтернеті — це необхідність. Тому це не перша ініціатива щодо захисту дітей в інтернеті, яку ми підтримуємо. Надалі ми також плануємо впроваджувати освітні програми або проєкти в даному напрямку», — підкреслює Михайло Шелемба.

Лінія є важливим і актуальним інструментом захисту дітей в Україні. Для її ефективної роботи відділом кіберполіції була надана консультація з питань залучення поліції в розслідування кіберзлочинів і пояснення механізмів покрокового реагування у випадках, коли відбуваються кіберзлочини. Адже, згідно з даними дослідження SWGfL, в період карантину підлітки почали проводити на 80% більше часу онлайн, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилася вдвічі. У той же час в дослідженні ITU наголошується, що більше 85% дорослих українців не знають, куди звертатися в разі виникнення проблем у цифровому середовищі.

«З метою захисту дітей від онлайн-насилля різні країни світу об'єднують свої зусилля, оскільки інтернет не має державних кордонів. Так само і ризики для дітей в інтернеті не мають кордонів у жодній країні, тому особливо цінно, що з метою створення консультаційної лінії об'єднали зусилля уряд і бізнес, приватний і громадський сектори», — пояснює Анастасія Дьякова, національний експерт із захисту дітей від насильства, яка працює в команді Уповноваженого Президента України з прав дитини.

Фахівці лінії 1545 (далі вибрати 3) працюють цілодобово і надають інформацію щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі для попередження насильства, порушення прав і інших зловживань в інтернеті, а також про шляхи реагування на негативний онлайн-досвід.

Нагадаємо, що фахівці «Датагруп» із кібербезпеки є учасниками процесу розробки і реалізації «Національної стратегії захисту дітей у цифровому просторі 2020-2026 — безпечний інтернет в освітніх установах». У 2019 «Датагруп» підтримала першу всеукраїнську акцію # STOP_SEXтінг в рамках міжнародного Дня безпечного інтернету. Спеціально для акції #STOP_SEXтінг команда Уповноваженого Президента України з прав дитини спільно з Департаментом кіберполіції м.Києва, видавництвом «Ранок» та за підтримки інтернет-партнера «Датагруп» ініціювали розробку шкільного уроку на тему захисту підлітків від сексуальних ризиків у мережі Інтернет «Інтимне Селфі в інтернеті — жарт або небезпечний ризик?».

    Реклама на dsnews.ua