• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Справа Шеремета: Суд залишив підозрювану Кузьменко під арештом

Реклама на dsnews.ua
Колегія суддів Київського апеляційного суду залишила під вартою підозрювану в причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета в столиці в 2016 році, дитячого хірурга Юлію Кузьменко

Відповідне рішення було прийнято в середу, 10 червня, передає "ДС" сво посиланням на УНІАН.

Так, суд відмовився змінити запобіжний захід підозрюваної.

"Постанова слідчого судді Печерського районного суду від 26 травня ... про продовження строку запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою до 24 липня включно залишити без зміни, а апеляційну скаргу захисника Беспалого залишити без задоволення", - зачитала фрагмент з резолютивної частини рішення головуюча суддя Тетяна Росікі.

Раніше суд продовжив запобіжний захід ще одного підозрюваного - військовослужбовцю, музикантові Андрію Антоненко. Під вартою він залишиться до 23 липня.

Крім того, третій підозрюваний у справі Шеремета", військового медика Яні Дугарь, домашній арешт був замінений на заставу в 168 тисяч грн.

Зазначимо, 21 травня всім трьом підозрюваним у вбивстві Шеремета змінили підозри - тепер слідство називає організаторами злочину "невстановлених осіб". 22 травня поліція завершила розслідування у відношенні підозрюваних у виконанні вбивства журналіста Павла Шеремета.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року слідчі повідомили, що у справі про вбивство Павла Шеремета підозрюють щонайменше трьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря та волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненко. Всім їм було оголошено про підозру. Також у справі фігурують добровольці Владислав та Інна Грищенко, однак на даний момент вони є підозрюваними у справі про організацію замаху на бізнесмена у Косові Івано-Франківської області.

За версією правоохоронців, за результатами проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй - Антоненко. Також слідство вважало основним мотивом вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

У тексті підозри, врученого затриманим у справі Шеремета, в якості опису мотиву сказано, що Антоненко ("Riffmaster"), "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, поділ суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості", вирішив створити організовану групу для вбивства журналіста Павла Шеремета. Також там сказано, що, "здійснюючи свій злочинний задум, Антонекко привернув Юлію Кузьменко і Яну Дугарь, які мали "аналогічні з ним погляди і наміри".

Редакція інтернет-видання "Українська правда", в якому працював журналіст Павло Шеремет, засумнівалася в достовірності висновків слідства щодо мотивів його вбивства. У нинішньому тексті підозри пунктів про "захоплення ультранаціоналістичними ідеями", а також про організації вже немає.

    Реклама на dsnews.ua