• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

День вчителя: історія і традиції святкування в Україні

Реклама на dsnews.ua

В першу неділю жовтня в Україні відзначають день вчителя — головне свято всіх людей, які працюють у сфері освіти

У школах та вишах свято традиційно відзначають у пʼятницю, інформує "ДС".

За Указом президента від 11 вересня 1994 року, цей день відзначають в першу неділю жовтня. У 2020 році воно випадає на 4 жовтня. Втім, не слід плутати це свято з Міжнародним днем вчителя, який відзначається у всіх країнах ООН 5 жовтня.

День вчителя: історія свята

Вперше у світі присвячене вчителям свято відзначили в Радянському Союзі в 1965 році. З того часу по 1994 рік він святкувався в першу неділю жовтня.

Радянські школярі вітали вчителів у суботу напередодні свята. Вони дарували педагогам квіти, листівки та цукерки.

Пізніше, в незалежній Україні, на підтримку ініціативи працівників освіти указом президента було встановлено відзначати День вчителя щорічно в першу неділю жовтня.

День вчителя у світі

У 1966 році в Парижі відбулася спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів. Там 5 жовтня було ухвалено документ "про становище вчителів", який визначав умови і норми праці для працівників школи. 

Міжнародний День вчителя було встановлено у 1994 році ЮНЕСКО та ООН. Датою свята було обрано 5 жовтня як річниця документа "про становище вчителів" 1966 року. Мета Міжнародного дня — нагадати про необхідність надавати підтримку вчителям, щоб вони могли передавати знання наступним поколінням.

Відтоді День вчителя погодилися відзначати понад 100 країн світу. Деякі країни, у тому числі Україна, встановили іншу дату для свята, але він вважається міжнародним.

Раніше повідомлялося, що Міносвіти та науки пообіцяло у 2021 році підвищення зарплат вчителям майже на 30%.

    Реклама на dsnews.ua