• USD 36.6
  • EUR 38.4
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Донецький концтабір "Ізоляція": Bellingcat встановив росіян, причетних до тортур

Розслідувачі видання Bellingcat встановили особи трьох росіян, які причетні до тортур у підконтрольній бойовикам "ДНР" вʼязниці "Ізоляція", яка знаходиться у Донецьку

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив журналіст та колишній бранець терористів Станіслав Асєєв, інформує "ДС".

За його даними, саме громадяни РФ (за паспортами) Юрій Кривонос, Володимир Бутенко та Руслан Єремічев причетні до жорстоких тортур, побоїв, принижень людської гідності.

"Тепер, маючи дані їхніх російських паспортів, можна офіційно предʼявляти претензії Російської Федерації за порушення законів і звичаїв ведення війни, що, сподіваюся, буде ініційовано найближчим часом як на ТКГ, так і нашим МЗС", — написав Асєєв у Facebook.

Також він повідомив, що незабаром буде викладена інформація про шефа катів на прізвисько "Ленін".

"Ви люди приблизно одної "гідності", але різниця в тому, що він віджав мільйони та може в будь-який момент розчинитися з ними в Росії, — а ви увійшли в найганебнішу сторінку історії як військові злочинці за 40 тис. рублів зарплати й палку ковбаси, яку віджимаєте на "Ізоляції" у полонених з передачок. Я 28 місяців слухав, як ви бʼєте жінок в сусідніх камерах, змушуєте співати пісні під тортури та затягуєте людей з електроопіками в камери, де вони й далі повинні "тримати стіну плачу", — написав Асєєв.

"Ізоляція" — сумнозвісна секретна вʼязниця бойовиків ОРДО, підпорядковується так званому "МДБ ДНР". Була сформована в червні 2014 року на базі захопленого бойовиками артфонду "Ізоляція", обладнаного на території старого заводу. Наприкінці січня у мережі оприлюднили фото з "Ізоляції", після чого про катівню російських найманців дізналися у ПАРЄ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua